YİĞİTLER ÇIKTI MEYDANE

YİĞİTLER ÇIKTI MEYDANE

ABONE OL
22 Mart 2023 10:29
YİĞİTLER ÇIKTI MEYDANE
0

BEĞENDİM

ABONE OL

14 Mayıs günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için aday adayları başvurularını yapmaya başladılar. Bende köşemde bu aday adaylarını Bandırmalılara tanıtmak istiyorum. Bu çerçevede ilkyazımda Cumhur İttifakı aday adaylarını kamuoyu ile buluşturuyorum. Bilindiği üzere Cumhur İttifakı Ak Parti ve MHP ağırlıklı olarak yola devam ediyor. Büyük Birlik Partisi de bu ittifakın diğer bir bileşeni.
Ak Parti ne yazık ki son dönemde Bandırma’yı temsil eden, bu kenti bilen, bu kentte doğup bu kentte yaşayan bir ismi milletvekili olarak sıralamaya koymayı başaramadı. Cemal Öztaylan ve Sema Kırcı ile devam eden süreç de Bandırma Ak Partili bir milletvekilinin hizmetlerini göremez oldu. Israrla yazmaya devam edeceğim. Bir Bandırmalı olarak bu kente omuz verecek milletvekillerini sıralamada seçilecek yerlerde görmek istiyorum. 2 aylığına Bandırma’ya taşınıp sonra Bandırma’yı unutacak milletvekillerinin Bandırma’ya katacağı değerin olmadığına inanıyorum. Bu konuda ilçe teşkilatlarına büyük görevler düşüyor. Bandırma için kavga edip koltuğunu düşünmeyecek vekiller olsun istiyorum. Umuyorum ki, bu dönem ilçe teşkilatları dik durmayı başarabilirler. Aksi halde yine üst makamlarda atanan milletvekilleri ile 5 seneyi heba ederiz.
Gelelim 28. Dönem Ak Parti’den aday adaylığını açıklayan isimlere;
Ali Taylan Öztaylan: Bandırma siyaset hayatına uzun bir süre damga vuran, birçok yatırımın Bandırma’ya gelmesini sağlayan Cemal Öztaylan’ın oğludur. Yeditepe Üniversitesinde siyaset bilimi ve uluslar arası ilişkiler okudu. Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yatırı ofisi birim müdürü olarak görev yapıyordu.

Cihan Güreşçioğlu: Ak Parti eski il yönetim kurulu üyesi ve iş insanı. Genç MÜSİAD Şube Başkanlığı, Enar Vakfı Başkanlığı ve AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeliklerinde de bulunan Güreşçioğlu, İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi mezunudur.

Cumhur Geçici: Son dönemde Ak Parti teşkilatında öne çıkan isimlerden biri. Bandırma Belediyesi meclis üyesi idi. Erdek doğumlu olan Cumhur Geçici Balıkesir Üniversitesi Makine Mühendisliği Fakültesi mezunu. Yüksek lisansını ise Amerika’da tamamladı.

Muzaffer Şenveli: 1964 Bandırma doğumlu olan Muzaffer Şenveli, Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim dalı öğretim üyesi olarak görev yapıyordu. Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesinde Başhekimlik görevini yürüten Muzaffer Şenveli, geçtiğimiz senelerde organ nakli konusunda Türkiye’de Hastaneyi lider konuma getirmişti. Bursa Şehir Hastanesinde bir süre Başhekim Yardımcılığında da bulunan Muzaffer Şenveli bu dönem siyasete atılarak Bandırma’ya hizmet konusunda yeni bir kulvara geçmiş oldu.

Nejan Nart Ünver: Bandırma siyasi yaşamında aktif olan Avukat Nejan Nart Ünver bir dönem Ak Parti belediye meclis üyeliğinde bulundu. Parti yönetim kurulunda da görev yapan Ünver, Ankara Hukuk Fakültesi mezunu.

Ömer Alan: 2018 seçimlerinde Ak Parti milletvekili sıralamasında kendisine 6. Sırada yer bulan Ömer Alan İstanbul Üniversitesi İktisat fakültesi mezunu. Aynı fakültede yüksek lisansını tamamlayan Alan, birçok bakanlık ve devlet dairelerinde bürokrat olarak görev yaptı. Son olarak Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğü görevinde bulunan Ömer Alan bu dönemde tekrar aday adaylığını açıkladı.

Ömer Faruk Can: Avukat Ömer Faruk Can İstanbul Hukuk Fakültesi mezunu. Ak Parti Bandırma İlçe kurucu üyelerinden biri. 2004-2009 yılları arasında Bandırma Belediyesi Melis üyeliği yapan Can, Balıkesir Barosu Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yaptı.

Özgür Saç: 2004 yılında Eti Bor AŞ de mühendis olarak çalışmaya başlayan Saç, Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü mezunu. Eti Maden İşletmelerinde birçok kademede görev yapan Özgür Saç 2017 yılında Eti Maden Bor ve Asit Fabrikaları İşletme Müdürlüğüne atandı. Saç, aynı yıl içinde Eti Maden Genel Müdür Yardımcılığı görevinde de bulundu.

Yavuzhan Kılıç: Bandırma’da 30 yıldan bu yana kuyumculuk sektöründe faaliyet gösteren bir işletmenin sahibi olan Yavuzhan Kılıç, genç yaşına karşın Ak Parti teşkilatı içinde uzun süreden bu yana görev aldı. Ak Parti Bandırma Teşkilatının kuruluşundan bu yana gençlik kollarında başlayan siyasi yaşamına yönetim kurulu üyeliği ve ilçe Başkan yardımcılığını sığdıran Yavuzhan Kılıç, Kayseri Üniversitesi İşletme fakültesi mezunu.

Yavuz Subaşı: 1961 Gönen doğumlu olan Yavuz Subaşı siyasi hayatına Refah Partisinde başladı. Daha sonra Ak parti’de siyasete devam eden Yavuz Subaşı 27. Dönem Ak Parti Balıkesir Milletvekili olarak seçildi. Asıl mesleği serbest muhasebeci ve mali müşavirlik olan Yavuz Subaşı, Marmara Üniversitesi İşletme Fakültesi Mezunudur.

Yılmaz Özdemir: 1980 yılında Samsun’da doğan Yılmaz Özdemir Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezun. 2004 yılından bu yana Bandırma’da avukatlık ve arabuluculuk yapıyor. Ak Parti yönetim kurulu üyeliği de yapan Özdemir bir önceki dönem Büyükşehir Belediye Meclis üyeliği görevini yürütüyordu. Özdemir halen TÜGVA Bandırma Temsilcisidir.

Cumhur İttifakının Ak Parti kanadında Bandırma’dan birçok kişi aday adaylığı başvurusunda bulunurken MHP kanadında ise Harun Algül aday adaylığını açıklayan kişi oldu.

Harun Algül: Sosyal kimliği ve toplumun her kesimi ile kurduğu iletişimi ile öne çıkan Harun ALGÜL, Selçuk Üniversitesi Şehir ve Bölge Planlama, Peyzaj Mimarlığı Yüksek Lisansı, Yerel Yönetimler ve Kamu Yönetimi eğitimleri ile yerelde 3 dönem MHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2 dönemdir de Bandırma Belediyesi Meclis Üyeliği görevini yürütüyordu. Belediye Meclisine yaptığı katkılar ile dikkat çeken Algül, Evli ve 2 çocuğu bulunmaktadır.

Özkan Öztürk: Adalar MHP İlçe Başkanı olan Özkan Öztürk, Genel Başkan Devlet Bahçeli ile görüşerek aday adaylığı başvurusunu yaptı. Öztürk, 1999 ve 2004 yıllarında yerel seçimlerde Belediye meclis üyesi adayı olarak Milliyetçi Hareket Partisinden seçimlere girdi. 2009 yılında da MHP’den Balıkesir il Genel Meclisi 1. Sıra adayı oldu. Bunların yanı sıra MHP’de İlçe Başkan Yardımcılığı ve İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2010, 2014, 2018 ve 2022 yıllarında Marmara MHP İlçe Başkanlığı görevini yürüttü.

Bu haftaki köşemde alfabetik sıralama ile Cumhur İttifakının milletvekili aday adaylarını kısaca tanıtmaya çalıştım. Bu listelerde Balıkesir ve çevre ilçelerden de adaylar olsa da Bandırma’da yaşayan bu kentin tanıdığı kişileri sizlere tanıtmak istedim. Haftaya da Millet ittifakının aday adayları ile tanışmak umuduyla hoşçakalın.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.