TAYLAN ENGİN: LİYAKAT VE NEZAKETLE GELİYORUZ

TAYLAN ENGİN: LİYAKAT VE NEZAKETLE GELİYORUZ

ABONE OL
15 Kasım 2023 10:49
TAYLAN ENGİN: LİYAKAT VE NEZAKETLE GELİYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Dr. Mühendis Taylan ENGİN, Balıkesir İl Örgütünde düzenlediği toplantıyla aday adaylığını açıkladı. Toplantının açılışında konuşan İl Başkanı Erden KÖYBAŞI, Engin’e aday adaylığı sürecinde başarılar diledi.

Aday adaylık açıklamasını 22 Mart tarihinde yapmak istediğini ancak Erdek Belediye Başkanı Burhan KARIŞIK’a yapılan saldırı nedeniyle ertelediğini belirten Taylan ENGİN, “ Hain saldırının ardından bizim Burhan Başkanımızın yanında olmamız ona güç vermemiz gerekiyordu o yüzden açıklamamızı bu güne aldık.” dedi.

İMAMOĞLUN’DAN 6’LI MASAYA UZANAN YOCULUK

Üyelere kısaca özgeçmişi konusunda bilgi veren Engin, 1977 Balıkesir doğumlu olduğunu, ilk ve orta öğrenimini Balıkesir’de tamamlayarak daha sora Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünü kazandığını söyledi. 20 yılını İstanbul’da geçirdiğini aktaran Engin, bu süre içinde yüksek lisans ve doktora eğitimini tamamladığını belirtti. Akademik hayatına Yıldız Teknik Üniversitesi’nde başladığını anlatan Engin, akademik yaşamı boyunca birçok il ve ilçenin yanı sıra yurtdışında da belediyelere ulaşım konusunda danışmanlık yaptığını, birçok AB projesi fonunun da Türkiye’ye kazandırılmasında görevler aldığını aktardı. Akademik yaşamında Eğitim Sen’e üye olduğunu ve işyeri temsilciliği görevlerinde bulunduğunu da dile getiren Engin, “O dönem İstanbul İl Başkanımız Murat Karayalçın’a da bilgi vererek Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevime başladım. 2018 yılına kadar görev yaptıktan sonra Bandırma 17 Eylül Üniversitesinde ‘Akıllı ulaşım sistemleri ve ulaştırma mühendisliği’ bölümde akademik hayatıma geri döndüm. Bu süre içinde profesyonel iş hayatımızda yöneticiliğini eşimin yaptığı aile şirketimizde ona yardımcı oldum, projeler ürettik. Mustafa Sarıgül ve Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı olduğu dönemlerde kendilerinin proje gruplarındaydım. 2017 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlere hazırlık grubu olarak çalışmaya başladık. 2018 yılında İl Başkanımız Serkan Sarı ile birlikte Balıkesir İl Bilim Kuruluna katkı sunmaya çalıştım. 2019 yılında da Sayın Ekrem İmamoğlu’nun davetiyle de İstanbul Büyükşehir Belediye seçimlerinde kendisinin danışmanlığını ve kampanya yöneticiliğini üstlendim. İstanbul Büyükşehir Belediyesinde de sayın başkanımın vermiş olduğu görevleri yerine getirdim. Son olarak Ulaşım Daire Başkanlığı görevini yaptıktan sonra Balıkesir’deki hayatıma geri döndüm. O günden bu yana bir yandan Balıkesir’de çalışırken sayın Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun’la birlikte ‘ Yerel yönetimler ulaşım politikaları çalışma grubu’nda görev aldım, yine Genel Başkan Yardımcımız Ahmet Akın’la birlikte de ‘Ulusal ulaşım politikaları çalışma grubunda’ beraber çalışmalarda bulunduk. 6’lı Masa’nın ortak mutabakat metnine giren ulaştırma politikalarına da katkı sundum.” dedi.

NEDEN ADAY ADAYI OLDU?

Liyakatsiz kadroların Türkiye’ye büyük zarar verdiğine işaret eden Taylan Engin, “Başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yol üzerinde, yeni Türkiye’yi inşa etmek için hep birlikte yola çıkıyoruz. Bu yolculuk gençlerin geleceğe yolculuğu, bu yolculuk bilimin ışığa yolculuğu, yoksulluğun varlığa yolculuğu olacak. Biz Kuva-yı Milliye’nin başkentinde yaşıyoruz. Bu şehirde yaşayanların geleceğe dair taşıyacakları pek çok ağır yükü var. Bu yükü omuzlayıp geleceğe taşımak ve aynı

mücadeleyi hep birlikte vermek istiyoruz. Bu yüzden karşınızdayım, ‘Ya kazanacağız, ya kazanacağız’ anlayışına baş koymuş bir arkadaşınız olarak karşınızdayım.” dedi.

Milletvekili aday adayı olma kararını CHP’de birlikte mücadele ettiği arkadaşlarıyla verdiğini dile getiren Engin, milletvekili aday adayı olma sürecini şu şekilde anlattı: “Ben aday olmayı kabul etim. Niye öyle diyorum? Parti içinde birlikte mücadele ettiğim arkadaşlarım, dostlarım, yoldaşlarım 2’nci yüzyıl Türkiye’sinde liyakatim ve deneyimimle yer almam gerektiğini söylediler ve bana bir görev verdiler. Ben de bu görevi kabul ettim. Bu görevi layıkıyla yerine getirecek bir nefer olarak yola çıktım. Vekil olmak istiyorum. Niye istiyorum? Liyakatsiz kadroların bu ülkede nelere sebep olduğunu yaşayarak gördüğüm için istiyorum. Üniversitelerde, belediyelerde, devlet yönetiminde, ekonomide, tarımda ve maalesef ki depremlerde bunları gördük ve yaşadık. Teknik uzmanlığım olan mühendislik ve ulaşımda Türkiye’nin 2’nci yüzyılında katkı sunmak, yasama erkinde söz sahibi olmak istiyorum. Yarına güvenle bakabilecek nesillerin umudu olmak istiyorum.

Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili olmak için çıktığım bu yolda; doğduğum, büyüdüğüm, okuduğum ve ekmeğini yediğim kentim Balıkesir’in sorunlarını gündeme getiren, takipçisi olan bir vekil olarak huzurlarınıza çıkmak istiyorum. Tarımın, turizmin, yeraltı ve yerüstü kaynaklarının yaratığı imkânlar ile zenginliğini gençlerine, kadınlarına, çocuklarına aktarabilecek bir Balıkesir’in çalışanı olmak istiyorum. 1 milyon 300 bin olan nüfusumuzla Türkiye’de 11’nci ve toprak büyüklüğüyle de Türkiye’nin 17’nci ili durumundayız.

Bu neyi anlatıyor bize; bu şehrin topraklarının yüzde 26’sında tarım işleniyor, tarım emekçilerinin hakkını mecliste savunmak istiyorum, bunları dile getiren milletvekili olmak istiyorum. Kentimizde bulunan 2 üniversitenin, 50 bine yaklaşan öğrencinin temsilcisi olmak istiyorum. Öğrencilerin ulaşım, barın ve sosyal haklarının savunucusu olmak istiyorum. 2’nci yüzyılda öncelikle Genel Başkanım Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı olduğu, güçlü parlamenter sistemde Balıkesir’in güçlü bir milletvekili olarak yanınızda olmak istiyorum. Dostlarım geliyoruz, hep birlikte geliyoruz. Liyakat ve nezaketle geliyoruz. Bunu hiç aksatmadan yolumuza devam edeceğiz. Bugün burada bana ve partimize güç kattığınız için hepinize teşekkür ediyorum.”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.