CUMHUR İTTİFAKI’NDA OKLAR BANDIRMA İÇİN “MHP”YE Mİ DÖNDÜ?

CUMHUR İTTİFAKI’NDA OKLAR BANDIRMA İÇİN “MHP”YE Mİ DÖNDÜ?

ABONE OL
18 Aralık 2023 19:59
CUMHUR İTTİFAKI’NDA OKLAR BANDIRMA İÇİN “MHP”YE Mİ DÖNDÜ?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart yerel seçimlerine adım adım yaklaşılırken partiler Büyükşehir Belediyesi adaylarını belirlemeye başladı. Cumhuriyet Halk Partisi geçtiğimiz gün Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Adaylığı için Ahmet Akın’ı açıklarken, gözler bu hafta açıklanması beklenen Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı’nda olacak. Ak Parti kulislerinden sızan bilgiler çerçevesinde Balıkesir’de adaylık için bir sürpriz beklenmezken, “Yücel Yılmaz” isminin açıklanmasına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor.
GÖZLER İLÇELERE ÇEVRİLDİ
Öte yandan partilerin Büyükşehir Belediyesi adaylarının açıklamalarının akabinde ise gözler başta Bandırma, Altıeylül, Karesi ve Edremit olmak üzere ilçelere çevrilmiş durumda olacak. 31 Mart yerel seçimlerine Cumhur İttifakı olarak girmeye hazırlanan Ak Parti ve MHP’de ise Belediye Başkanlıklarına Aday Adayı olan isimler masaya yatırılmaya başlandı. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi için Yücel Yılmaz ismi ile devam edilmesine kesin gözüyle bakılan Cumhur İttifakı’nda iki parti arasındaki ilçe dağılımlarının ise önümüzdeki hafta netleşmesi bekleniyor.
BANDIRMA MHP’YE Mİ BIRAKILACAK?
Bandırma’da Cumhur İttifakı kulislerinde ise şu senaryo hakim. Bandırma’da 31 Mart yerel seçimleri için Belediye Başkan Aday Adayı olarak tek bir isim çıkarabilen Ak Parti’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın aday adayı sayısının yetersiz olduğu gerekçesiyle Bandırma’yı Milliyetçi Hareket Partisi’ne bırakabileceği ve MHP Aday Adayı Harun Algül ile yürünmesi noktasında rota oluşturulabileceği dile getiriliyor.
ALGÜL’ÜN SAHA HAKİMİYETİ VE TECRÜBESİ ETKİN SEBEP
Milliyetçi Hareket Partisi’nin Bandırma Belediye Başkan Aday Adaylığı için tek ismi olan Harun Algül’ün geçtiğimiz genel seçimlerde MHP’den Balıkesir 2. Sıra Milletvekili Adayı olarak çalışmaları boyunca sahada kazandığı hazır tecrübe ve birikim ile Şehir Plancısı ve Yüksek Peyzaj Mimarı oluşunun verilecek kararda etkin sebepler olacağı öne sürülüyor.
ALGÜL, MİLLİYETÇİ OYLARIN TOPLANABİLECEĞİ BİR İSİM
Öte yandan Cumhur İttifakı’nda Harun Algül isminin açıklanması halinde, genel seçimlere dağılan Millet İttifakı çatısı altında giren bazı milliyetçi ve sağ parti seçmenlerinin de konsolide olarak tercihlerini Algül’den yana kullanabilecekleri ihtimali dile getiriliyor.

HARUN ALGÜL KİMDİR?

1980 yılında Konya İli Bozkır ilçesinde doğdu. Babası Ekrem ALGÜL’ün Öğretmen olması nedeniyle, İlkokulu Konya/Bozkır Yazdamı Köyü İlkolunda başlayarak Konya/Çumra İlçeriçumra Kasabası Mithat Paşa İlkokulunda bitirdi. Ortaokul eğitimini 1990-1993 yıllarında İçeriçumra Orta Okulunda tamamladıktan sonra 1993-1997 yılında Konya/Meram Muhittin Güzelkılınç Lisesinde İngilizce ağırlıklı lise eğitimini tamamladı. 1997 yılında girmiş olduğu Selçuk Üniversitesi Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi Şehir ve Bölge Planlama Eğitimini 2002 yılında tamamladı ve “Şehir ve Bölge Plancısı” olarak hizmet vermeye başladı. 2006 yılında Selçuk Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Peyzaj Mimarlığı Anabilim Dalında Yüksek Lisans tamamladı. Çalışma hayatına müzisyenlik, otelcilik, mağazacılık gibi sektörlerde çalışarak başladı. Lise ve Üniversite döneminde aralıksız çalışarak kendi ayakları üstünde durmaya çalışan Algül, Üniversite sonunda bir kaç yıl Van ili Erciş Belediyesinde görev yaptı. 2005 yılı itibariyle Pland Planlama Ofisinde hizmet vermeye başladı. 2012 yılında Pland Planlama Mimarlık Mühendislik İnşaat Taahhüt Dijital Baskı Sanayi ve Tic. Ltd. şirketini kurdu. Eğitim hayatı boyunca, Sanayi Alanları Planlaması, Ticaret Alanları ve Merkezi İş Alanları Planlaması, Su Bahçeleri Tasarımı, Mezarlık Planlaması ve Aquapark Planlaması konularında çalışmalar yaptı. Türkiye’nin tüm bölgelerinde birçok belediye ve özel şirketlere danışmanlık hizmeti verdi. 2015 yılı itibarîyle Anadolu Üniversitesi Yerel Yönetimler Bölümünden mezun oldu. Lisans Eğitimine devam ederek Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünde 2017 yılında mezun oldu. 2017 yılı sonrasında Gayrimenkul Değerleme konularında faaliyet gösterdi.(BAÇEP) Bandırma Çevre Platformu yönetim kurumu üyeliği, (BAÇED) Bandırma Çevre ve Kültür Derneği Yönetim Kurulu Üyeliği, Başkan Yardımcılığı görevlerinden sonra 2018-2023 yılları arası BAÇED Dernek Başkanlığı görevini yürütmüştür. Ayrıca Şehir Plancıları Odası Bursa Şubesi IX. Dönem Yönetim Kurulu Üyeliği görevi yaptı. Ayrıca Onyedi Eylül Üniversitesi Mimari Tasarım Bölümü Danışma Kurulu Üyesidir.  Ayrıca; 2009-2014 yıllarında Milliyetçi Hareket Partisi Bandırma İlçe Yönetim Kurulu Üyeliği, 2014-2019 Bandırma Belediyesi Meclis Üyeliği, 2019-2023 Bandırma Belediyesi Meclis Üyeliği ve 2023 Genel Seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir 2. sıra Milletvekili adaylığı görevini üstlenen Harun ALGÜL; Gülser ALGÜL ile Evli ve Mustafa Ege & Ezgi isimlerinde 2 çocuğu vardır.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.