VESKE: ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERİNE GETİRDİK

VESKE: ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERİNE GETİRDİK

ABONE OL
18 Temmuz 2023 18:57
VESKE: ÜZERİMİZE DÜŞEN SORUMLULUĞU YERİNE GETİRDİK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Toprak Mahsulleri Ofisinin Koyunculuk Araştırma Enstitüsünde hububat alımlarına başlaması dolayısıyla Enstitü Müdürü Dr. Erdinç Veske açıklamalarda bulundu.

Veske ” Hayvancılık alanındaki bilimsel çalışmalarımızın yanında aynı zamanda önemli bir tohumluk hububat üreticisi olduklarını ve her yıl tescili yapılan gerek devlet gerek özel sektör kurumlarının arpa buğday çeşitlerinin üreticilere kazandırılması açısından Enstitünün yoğun bir emek harcadığını belirtti. Enstitünün sahip olduğu imkanlar her geçen gün daha da güçlenmekte ve bu imkanların ülke tarımına ve üreticisine aktarmak için gece gündüz çalışmaktayız. Biliyorsunuz ki bu sene Bakanlığımız TMO kanalı ile tüm üreticilerimizden arpa ve buğdaylarını alacağını üreticimizin bu konuda mağdur edilmeyeceğini açıklamıştı. Üreticimizin TMO ya olan yoğun ilgisi sayesinde depolar kısa sürede doldu. Yetkililerin İlçemizde depo arayışına girdiklerini duyar duymaz Enstitümüzün sahip olduğu imkanları göz önünde bulundurarak bizde anında gerekli görüşmeleri gerçekleştirerek arazimizde üreticimizin ürünlerinin depolanacağı alanın tahsisini ve gerekli hazırlıkların yapılması hususunda gerekli çalışmalara başladık. Birkaç gün içerisinde alımlar Enstitümüzde yapılacak olup Son traktör gelene kadar tüm imkanlarımızı ve mesaimizi seferber edeceğiz. Üreticimizin refahı ve ülkemizin hububat anlamında önümüzdeki yılı sıkıntısız atlatması için bizde üzerimize düşeni yapacağız. Son olarak tüm üreticilerimize bereketli ve kazançlı bir sezon diler, bu kararı hızlı bir şekilde almamızda Bakanlığımız ve TAGEM Genel Müdürlüğümüze, alan hazırlığı çalışmalarında desteklerini esirgemeyen Balıkesir Büyükşehir Belediyemize teşekkür ederim. ” Dedi.

 

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.