TMO HUBUBAT ALIMLARINA MERİNOS’TA DEVAM EDİYOR

TMO HUBUBAT ALIMLARINA MERİNOS’TA DEVAM EDİYOR

ABONE OL
18 Temmuz 2023 13:30
TMO HUBUBAT ALIMLARINA MERİNOS’TA DEVAM EDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Toprak Mahsulleri Ofisi ( TMO ) hububat alımları için yeni alım merkezleri açmaya devam ediyor. TMO Liman tesisleri ilave olarak önce Ticaret Borasında, sonra Aksakal’da alım merkezi açtı. TMO bugünde Koyunculuk Araştırma Enstitüsünde hububat alımlara başladı. İlk alımlara Koyunculuk Araştırma Enstitüsü Müdürü Erdinç Veske, TMO Başmüdürü Salih Aksu ve Bandırma Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez eşlik etti.

Hububat alımları sırasında gazetecilere bilgi veren Ziraat Odası başkanı Süleyman Dönmez “ Balıkesir TMO olarak bölgede 100 bin tonu aşan alım yapıldı. Üreticimizin geri kalan malını da almak için alım noktalarını çoğaltıyoruz. Dolan depoların yanına açık depolar yaparak üreticimizin mağduriyetini gidermeye çalışıyoruz. Bu yılı çok verimli geçiriyoruz. Toprak Mahsulleri Müdürlüğü son römorka kadar alım yapacak. Randevular gecikiyor olabilir ama alım kapasitemiz mevcut. Buğday fiyatlarının da daha iyi seviyelerde olmasını isterdik. Borsa da fiyatlar şu anda 6-6,5 lira civarında seyrediyor. Devletin verdiği 8 lira 25 kuruş ve 1 lira da destekleme var, bu çiftçiye bir nebzede olsun destek olmuştu. Burada da alımları hızlandırıyoruz. Toprak Mahsulleri Tarım Bakanlığı, Toprak Mahsulleri Genel Müdürü Ahmet Güldal ve Başmüdür Salih Aksu ve ekibi bölgede 22 noktada alım yapıyor. Bugün bu noktayı da aştık. Çiftçilerimizin bu konuda sıkıntı etmesin.” dedi.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.