ÜLKÜCÜ İRADE EMANETİNE SONSUZA KADAR SAHİP ÇIKACAKTIR

ÜLKÜCÜ İRADE EMANETİNE SONSUZA KADAR SAHİP ÇIKACAKTIR

ABONE OL
3 Nisan 2023 15:26
ÜLKÜCÜ İRADE EMANETİNE SONSUZA KADAR SAHİP ÇIKACAKTIR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt Alpaslan Türkeş’in ölüm yıldönümü dolayısıyla basın bildirisi yayınladı.

Bozkurt açıklamasında Ülkücü milliyetçi hareketin kurucu lideri ve Türk milletinin yegâne umudu olan partimiz MHP’nin kurucu genel başkanı başbuğumuz Alpaslan Türkeş’in ahirete irtihal edişinin sene-i devriyesinde bir kez daha rahmet minnet ve Özlemle yad ediyoruz. Aziz ruhu şad, mekanı cennet olsun dedi.

Merhum liderimiz Başbuğ Alpaslan Türkeş: Türk’üm demenin yasak olduğu tek parti döneminin baskıcı politikaları neticesi öz yurdunda , kendine inanmış dava ve fikir insanlarıyla tabutluklara atılmış, zulüm görmüş ama asla Türk milletinin hedeflerinden, birliğinden, yükselmesinden ,kızıl elma ve Turan ülküsünden taviz vermemiş diyen MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt ” Türk milliyetçiliği fikir sistemini hayata geçirerek milletimizin İstiklal ve istikbalinin birlik ve beraberlikten geçtiği ülküsünü Türk gençliğine ülkücü harekete ve büyük Türk milletine emanet etmiştir.
Başbuğumuzun emaneti bugün ben ülkücüyüm diyen idealist dava erlerinde ve onun siyasi kutlu mabedi olan MHP’ de bu dava uğruna şehadete erişmiş 5000 ülkücü şehidimizin emanetiyle birlikte genel başkanımız liderimiz Devlet Bahçeli’nin emrinde elden ele gönülden gönüle ebediyete kadar devam edecektir.

Bu vesileyle vatanımızın bütünlüğü milletimizin birliği için şehadete eren Aziz şehitlerimizi ,dünyanın bir çok yerinde Türk milletinin varlığını devam ettirmek için her kademede görev yapan devlet görevlilerimizi ,cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve partimizin kurucu genel Başkanı başbuğumuz Alpaslan Türkeş beyi ebediyete irtihalinin 25. yılında bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla yad ediyorum.

Başbuğum rahat uyu tohumunu ektiğin ülkücü irade bugünde, yarında ve sonsuza kadar emanetine sahip çıkacak azim ve kararlıktadır. Aziz ruhun şad, mekanın cennet olsun.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.