DERBO SAĞIR ADAY ADAYLIĞI AÇIKLAMASINI CHP GÖNÜLLÜLERİ İLE YAPTI

DERBO SAĞIR ADAY ADAYLIĞI AÇIKLAMASINI CHP GÖNÜLLÜLERİ İLE YAPTI

ABONE OL
3 Nisan 2023 14:49
DERBO SAĞIR ADAY ADAYLIĞI AÇIKLAMASINI CHP GÖNÜLLÜLERİ İLE YAPTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Derbo Sağır, 28. Dönem milletvekilliği aday adaylığı açıklamasını Nikah Salonu önünde Belediye Başkanı Tolga Tosun, CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak ve CHP Gönüllüleri ile beraber yaptı.

Aday adaylığı açıklamasına kendini tanıtarak başlayan Derbo Sağır, Bandırma’da sigortacılık ve gıda sektöründe çalıştığını belirterek DİGSİAD Yönetim Kurulu üyesi ve Yörük Türkmenleri Balıkesir İl Başkanıyım dedi.

At ölür meydan kalır, insan ölür adı kalır mantığı ile siyaset yaptığını ifade eden 28. Dönem CHP Milletvekili aday adayı Derbo Sağır “ Çünkü asil Anadolu halkı sadakatlidir, sabırlıdır, şans verir ve bekler. Baktı ki olmuyor kral da olsa siyasi çöplüğe atar.

Ben, el mi yaman bey mi yaman diye sorarsanız bey yamandır diyenlerdenim. Seçilirsem;

Bölgenin barış limanı olması için çaba harcayacağım. Bölge istihdamı ve yatırımı arttırma adına projeler üreteceğim. Bölgesel ve evrensel projeleri hayata geçirmek için çaba harcayacağım. İdeoloji ile değil, hizmet ile muasır medeniyetler seviyesine ulaşabileceğinin bilinci ile hareket edeceğim. Konjonktüre göre değil, esas olan davama sadakatli kalıp, bölgemin barış ve mutluluğu için çalışacağım. Siyaset sevgidir, hoşgörüdür. Merhamettir ve hizmettir. “

Açıklamasına her zaman bölge ve halkımızın sesine kulak vererek ve onların istek ve de talepleri doğrultusunda projelerimi şekillendireceğim şeklinde devam eden Derbo Sağır “ Ben değil, biz zihniyeti ile hareket edeceğim. İnsanlığın tek kurtuluş yolu olan istihdamın çok önemli olduğunu, istihdam ile her kapının açılabileceğini, istikrar ve istiklali tetikleyeceğini bilenlerdenim.

Siyasetçi ayna gibidir ve toplumların onda kendini göreceğini bilir. Siyasetçinin kendisi için değil, halk için var olduğunu aksi taktide hakkında feragat etmesi gerektiğini düşünüyorum. Siyasetçi sorunların çözümü için sivrisinekleri öldüren değil, bataklığı kurutan olduğu anlayışı ile hareket eden kişidir. Siyasette her gün balık veren değil insanlara balık tutmasını öğreten siyasetçi olacağım. Adaleti olmayanın ahlakı olmaz ve ahlakı olmayanın da dini olmaz düsturu ile hak hukuk ve adaletin temin ve tesisi için çalışacağım. Sorumlu olduğum bölge insanının sorunlarına çözüm odaklı yaklaşarak hizmet edeceğim. 4-İ projesine yani istihdamın istikrarı tetikleyeceğini, istikrarın da istikbali tetikleyeceğini ve istikbalin ise istiklali tetikleyeceği anlayışına hayatını adayan biriyim.

Köylüyüm, çiftçiyim, esnafım emekliyim. İşverenim, arzuhalciyim, tüm sorun ve beklentilere vukufum. Bilgi toplumunun temin ve tesisi için Balıkesir ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesini halk ile buluşturacağım. Kampusu üniversite içersine kapatmak yerine kampusu tüm yöreye taşıyarak, halkımızın turizm, balıkçılık, denizcilik, tarım, sanayileşme, esnaf ve yatırımcıların AR-GE noktasında istifade etmesini sağlayacağım.”

Derbo Sağır “ Siyasetçi himayesi altında bulunan halkın sorunlarını çözmekle mükellef bir aktör anlayışına inanmış bir dava arkadaşınızım. Son olarak, hükümetin demokrasi anlayışından uzak yönetiminden dolayı işinin ehli, gayretli, liyakatli, taktire şayan, tecrübeli nice insanımız atıl bırakılarak bir köşeye atılmıştır. Ne idüğü belirsiz, usul erkan bilmez kör cahiller vazifeyi uhdesine alıp da işinin erbabı özellikle devlete ve millete makbul hizmetleri geçmiş, yararlıklar göstermiş dirayetli insanlarımızın bir kenarda işsiz güçsüz bırakılması akala ziyandır. Ben bu yönetim anlayışını ret ediyorum. “ Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.