UĞUR: TARIM TEŞVİK EDİLMELİ

UĞUR: TARIM TEŞVİK EDİLMELİ

ABONE OL
23 Nisan 2024 20:26
UĞUR: TARIM TEŞVİK EDİLMELİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Ziraatçılar Derneği Balıkesir İl Başkanı ve TEMA Vakfı Bandırma İlçe Sorumlusu Burak Uğur, Dünya Basın Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda Her yıl 5 Aralık’ta kutladığımız Dünya Toprak Günü, toprağın önemine ve sürdürülebilir tarımın hayati rolüne odaklanmamızı sağlayan önemli bir gündür. Bu yıl Dünya Toprak Günü teması olan “Toprağı ve Toprak Erozyonunu Yeniden Düşünmek” ile birlikte, toprağın sağladığı yaşamsal önemi ve korunması gerekliliğini vurguluyoruz dedi..

Burak Uğur ” Toprak, gıda üretimi, biyoçeşitlilik, su tutma kapasitesi ve karbon depolama gibi birçok önemli işlevi yerine getirir. Ancak, hızla artan nüfus ve insan faaliyetlerinin etkisiyle toprak erozyonu gibi tehditlerle karşı karşıya kalıyor. Bu nedenle, topraklarımızı korumak ve sürdürülebilir bir gelecek için adımlar atmamız hayati önem taşıyor.
trendbet deneme bonusu
Dünya Toprak Günü, toprağın korunması ve sürdürülebilir tarım uygulamalarının teşvik edilmesi açısından bir fırsattır. Toprak erozyonuyla mücadele, verimli tarım yöntemlerinin benimsenmesi, toprakların doğal yapısının korunması ve toprak verimliliğinin artırılması için ortak çaba göstermemiz gerekiyor.

Bu vesileyle, toprağın hayati önemini hatırlatmak ve topraklarımızı koruma yolunda herkesin katılımını teşvik etmek istiyoruz. Topraklarımızı korumak, gelecek nesillere verimli bir dünya bırakmanın yanı sıra gıda güvenliği, ekosistem sağlığı ve iklim değişikliği ile mücadelede önemli bir adımdır.

Dünya Toprak Günü’nü kutlarken, toprakların korunması ve sürdürülebilir tarımın teşvik edilmesi için daha fazla bilinçlilik ve eylem çağrısında bulunuyoruz.” Dedi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.