UĞUR: KADINLARIMIZ İLE BERABER ÜRETMEKTEN ONUR DUYUYORUZ

UĞUR: KADINLARIMIZ İLE BERABER ÜRETMEKTEN ONUR DUYUYORUZ

ABONE OL
16 Ekim 2023 10:36
UĞUR: KADINLARIMIZ İLE BERABER ÜRETMEKTEN ONUR DUYUYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Ziraatçılar Derneği Balıkesir İl Başkanı, Ziraat Yüksek Mühendisi Burak UĞUR, 15 Ekim Dünya Kadın Çiftçiler Gününü kutlayarak, kadınların tarımsal üretimdeki rolüne değindi.

Kadın istihdam oranının en yüksek olduğu sektörün içerisinde olmaktan onur duyduğunu ifade eden Uğur: “Kadınlarımız ile tarlada, bağda, bahçede, hayvansal üretimde, her daim birlikte üretmekten onur duyuyoruz. Hem dünyada hem de ülkemizde tarımsal üretimde kadınlarımız büyük rol oynuyorlar. Dünyada ki rakamlar incelendiğinde kadınların Tarım Alanındaki istihdam payının %43 olduğunu görüyoruz. Ülkemizde ise, kadın erken istihdamının yarı yarıya olduğu nadir sektörlerden birisi tarımsal üretimdir. Bu denli yüksek katkı payına sahip olan kadınlarımıza bir kez daha teşekkür etmek istiyoruz.
Güvenli gıdaya ulaşmak ve gıda üretimini sürdürülebilir kılmak adına verdikleri her bir emek için tüm Kadın Çiftçilerimize Teşekkür ediyor, Dünya Kadın Çiftçiler Gününü kutluyoruz.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.