HAYIRDIR İNŞALLAH NEREM AÇIKTA KALMIŞ OLA Kİ!

HAYIRDIR İNŞALLAH NEREM AÇIKTA KALMIŞ OLA Kİ!

ABONE OL
14 Ekim 2023 12:40
HAYIRDIR İNŞALLAH NEREM AÇIKTA KALMIŞ OLA Kİ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dün gece değişik rüyalar gördüm. Durun hemen bir tarafın açıkta kalmış demeyin. Anlatayım da sonra siz karar verirsiniz. Yerel seçimler yaklaşmış ve siyasi partiler kendi adaylarını açıklamaya başlamış.

Biz gazeteciler de parti parti gezerek açıklamaları takip diyoruz. CHP binası çok kalabalık, gazetecilere yine çalışma ortamı kalmamış. Basın açıklaması olmasına karşın üyeler ellerinde telefon, bizden önce gazetecilik yapmaya başlamışlar. Neyse gazeteciler olarak alışmış olmanın ötesinde bu kaosu sevdiğimiz için can kulağı ile adayın açıklamasını bekliyoruz. Başkan Mehmet Atak galibiyetten emin bir şekilde CHP adayı olarak Tolga Tosun’u Belediye Başkan aday olarak açıkladığında alkış tufanı kopuyor. Bir yandan haberi yazmaya çalışırken içimden zaten bunu bekliyorduk nedir bu heyecan diye aklımdan geçiriyorum. Tolga Tosun, Başkan yardımcılarını açıklarken, alkış tufan arasında biri kalabalığı yararak kendini Tolga Tosun’un yanına atıyor. Rüya bu ya kafamızı çevirdiğimizde bu makam sevdalısı kişinin Kent Konseyi Başkanı Serdar Polat olduğunu görüyorum. Adeta kendini zorla açıklatıyor derken öbür yanına da genç milletvekili aday adaylarından biri koşarak geliyor. Tolga Tosun ile üç kişi ellerini kaldırıp zafer pozlarını veriyorlar.

Hadi diyoruz Ak Parti’deki adaylık açıklamasına yetişelim diyoruz gazeteciler olarak. Orası da oldukça kalabalık. Neyse ite kaka kendimize bir yer bulup oturuyoruz. Beklerken klasik Ak Parti’deki meyve suyu kurabiyelerden yeme fırsatımız oluyor. Açıklamayı Ak Parti’de milletvekili Ali Taylan Öztaylan yapıyor. 3 dönemdir iktidar projelerinden yararlanamayan Bandırma’nın Ak belediyeciliği ile tanışma zamanı geldi diyen Öztaylan Cumhur İttifakı olarak Bandırma Belediye Başkan adayı olarak Harun Algül’ü kürsüye davet ediyor. Kürsüye gelen Algül de başkan yardımcıları olarak yanına önce Mehmet Doğan’ı sonra da belediyede uzun süre daire müdürlüğü görevinde bulunan bir bayanı çağırıyor. Üyeler bu ekipten çok büyük beklenti içinde olduklarını belirtircesine çılgınca alkışlıyorlar.

Yanımda oturan İHA muhabiri Gökhan kardeşim bana hadi abi Memleket Partisine gidiyoruz deyince kendimizi orada buluyoruz. Girince bir gariplik fark ediyorum. Salonu dolduranların büyük bir çoğunluğu bana tanıdık geliyor. Kürsüde Muharrem İnce’yi görünce gazeteciler olarak birbirimize bakıyoruz. Konuşmaya başlayan Genel Başkan Bandırma’yı çok önemsediğimiz için aday açıklamasını ben yapmak istedim diyor ve Bandırma Belediye Başkanı olarak adaylarının Dursun Mirza olduğunu belirtiyor. Rüyada olduğumu unutarak Dursun Mirza’nın başka bir partiden aday olmayacağını düşünüyorum. Mirza kürsüye gelerek Bandırma halkının kendi dönemini özlediğini ve yaptığı hizmetleri tekrar görmek istediğini belirterek bu göreve talip olduğunu söyleyince her partide olduğu gibi ortalık bayram yerine dönüyor.

Memleket Partisi’nden çıkıp İyi Parti’ye geçiyoruz. Kapıda Turhan Çömez biraz sıkıntı çıkarıp sizleri bekliyoruz nerede kaldınız diye hepimize çıkışıyor. O kalabalıkta derdimizi anlatmaya çalışsak da aday açıklamasının başladığını fark edip yerimizi alıyoruz. Millet İttifakının bu yerel seçimlerde olmayacağını söyleyen Turhan Çömez adaylarının Kurucu İlçe Başkanı Necmi Sert olduğunu açıklıyor. Gazeteciler olarak zaten bunu bekliyorduk diyerek fısıldaşıyoruz.  Necmi Başkan da kürsü de 5 yıldan bu yana her zaman Tolga Başkanın yanında olduklarını lakin kendilerine hiçbir konuda danışılmadığını belirterek sitemli bir konuşma yapıyor.

Bandırma yerel seçimlere 4 başkan adayı ile hazırlanırken bir de bağımsız başkan adayı ortaya çıkıyor. Özellikle Doğu ve Güneydoğulu vatandaşların kesiminden oy alacağını söyleyen kişinin kim olduğunun yüzünü rüyamda göremiyorum. Süreç de rüyam da hızla geçiyor. Öyle bir propaganda süreci yaşanıyor ki, kim başkan seçilir diye tahminde bile bulunamıyoruz.

Seçim günü gelip çatıyor. Oylar kullanılıyor, sayımlar yapılıyor. Rüyamda tüm gazetecileri ilçe seçim kurulundaki açıklamayı beklerken görüyorum. Hepimiz kendimizce tahminler yapıyoruz. Zaman geliyor seçim kurulu açıklamaya başlıyor. Yapılan seçimler sonucunda Bandırma Belediye Başkanı olarak dediği anda yaramaz kedim “Şanslı” üzerime atlayınca uyanıyorum. Kimin başkan seçildiğini öğrenemeden uyanmanın kızgınlığı ile şanslıyı kucağımdan kovuyorum.

Rüyamı kafamda yorumlamaya çalışsam da başaramıyorum. Gerçekten de bir tarafım açıkta kalmış diye kendimce karar veriyorum. Belki de değişik bir insan olduğum için rüyam da değişik olmuştur.

Sizlere de hayırlı rüyalar diliyorum.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.