TMO GENEL MÜDÜRÜ GÜLDAL TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ

TMO GENEL MÜDÜRÜ GÜLDAL TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ

ABONE OL
3 Temmuz 2023 12:59
TMO GENEL MÜDÜRÜ GÜLDAL TİCARET BORSASINI ZİYARET ETTİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ahmet Güldal beraberinde TMO Alım ve Muhafaza Dairesi Başkanı Gökhan Gürbüz, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanı Fatih Kaya ve Balıkesir Başmüdürü Salih Aksu ile birlikte Ticaret Borsasını ziyaret ettiler.  Ziyarete gelen TMO ekibini Borsa Meclis Başkanı Recep Güngör, Yönetim Kurulu Başkanı Can Ata Tan, Başkan Yardımcıları Mehmet Aytekin ve Veysel Selvi, Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Çömez ve Genel Sekreter Ertunç İşbay karşıladılar. Ziyaret de   Doğan Güngör bölge üreticilerinden  Bursa Nilüfer Ziraat Odası Başkanı Şenol Aybey  de hazır bulundu.

Gerçekleşen ziyarette ilk olarak 6 şubatta 2023 vefat eden Ticaret Borsası eski Yönetim Kurulu Başkanı Halit Sezgin ruhuna Fatiha okundu. Ardından Yönetim Kurulu Başkanı Tan,  borsa faaliyetleri hakkında bilgiler verdi.  Can Ata Tan Bandırma Ticaret Borsasının bölge tarımındaki önemine değinerek çevre il ve ilçelerden üreticilerin ürünlerini borsamız satış salonuna getirdiğini, bölgede üretilen ürünlerin büyük çoğunluğunun borsa üyeleri tarafından alındığını belirtti.

Borsanın elektronik satış salonu faaliyetleri dışında lisanslı depoculuk ve yetkili sınıflandırıcılık faaliyetlerine de değinen Can Ata Tan, TMO Genel Müdürü Ahmet Güldal’a tüccar ve üreticilerin yaşadığı sıkıntıları da dile getirdi.

Ahmet Güldal gelen talepleri dinleyerek TMO’nun yeni alım politikaları ve uygulamaları hakkında bilgiler verdi. Güldal bu yıl 3 temmuzdan itibaren Bandırma Ticaret Borsası’nın elektronik satış salonuna alıma başlayacağını belirterek eski mahsul ürünlerin alınmayacağını da söyledi. Ayrıca TMO’nun lisanslı deposuna ürününü vermek isteyen üreticilerin randevu sistemine kayıt olarak ürünlerini verebileceğini dile getirdi. Güldal Bandırma Ticaret Borsası gibi, ürünlerin değer bulduğu ve üreticinin fayda sağladığı borsaların ülke tarımı ve üretilen ürünlerin pazar değeri açısından önemli çok önemli bir yere sahip olduğunu da belirtti.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.