TMO GEÇİCİ ALIM MERKEZİ AKSAKAL’DA AÇILDI

TMO GEÇİCİ ALIM MERKEZİ AKSAKAL’DA AÇILDI

ABONE OL
5 Temmuz 2023 13:43
TMO GEÇİCİ ALIM MERKEZİ AKSAKAL’DA AÇILDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

17 Kırsal mahalledeki üreticilerin yararlanacağı TMO geçici alım merkezi sabah saatlerinde ürün alımına başladı. Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan, TMO Müdürü Salih Aksu, Ziraat Odası Başkanı Süleyman Dönmez, Aksakal Muhtarı Metin Atıcı ve silolarını kiralayan firma sahibi Hüseyin Erdem ilk alımların gerçekleşmesine tanık oldular.

Aksakal Muhtarı Metin Atıcı yeni geçici TMO alım noktasının bölge için önemine dikkat çekerek “ Bu alım noktası sayesinde 17 Kırsal mahalle üreticiler 26 Km uzaklıktaki Bandırma’ya gitmeden ürünlerini TMO’na verebilecekler. Bu konuda bizlere yarımcı olan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Tarım Bakanımız İbrahim Yumak’a, Genç ve dinamik yeni Milletvekilimiz Taylan Öztaylan’a ve her zaman üreticinin yanında olan Ak parti İlçe Başkanı Mehmet Doğan’a Ergili Muhtarı Ercan Çağlar ve Karaçalık Muhtarı Mehmet Evre adına teşekkür ediyorum. “ Dedi.

TMO’nun Nadir Agro firmasından kiraladığı geçici alım merkezi randevulu olmak üzere günde 350 Ton arpa ve buğday satın alabilecek. 8 silosu olan alım merkezinde ihtiyaca göre alım miktarları arttırılabilecek. Alım Merkezine gelen üründen önce numune alınarak analizi yapılıyor. Sonra da döküm işlemi gerçekleştiriliyor.

Aksakal’da geçici alım Merkezinin açılması hakkında görüşlerini belirten üreticiler “ Bu alım merkezi sayesinde 26 Km uzaklıktaki Bandırma’ya gitmemize gerek kalmadı. Biz daha kolay ürünümüzü dökerken Bandırma’nın da yükü ve trafiği azalmış olacak. Emeği geçenlere teşekkür ederiz. “ dediler.

TMO Geçici alım merkezinin önünde ilk günde sabah saatlerinden itibaren üreticiler uzun kuyruklar oluşturdular.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.