TİCARET ODASINDAN KADIN KAYNAKÇI YETİŞTİRİYORUZ PROJESİ

TİCARET ODASINDAN KADIN KAYNAKÇI YETİŞTİRİYORUZ PROJESİ

ABONE OL
28 Haziran 2024 10:29
TİCARET ODASINDAN KADIN KAYNAKÇI YETİŞTİRİYORUZ PROJESİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Ticaret Odası tarafından başlatılan proje kapsamında Bandırma’da kadınlara yönelik “Kadın Kaynakçılar Yetiştiriyoruz” projesini başlattı.
Bandırma’da kadın istihdamına yönelik çalışmalar ve projeler geliştiren Bandırma Ticaret Odası, yeni bir projeye daha imza attı. Daha önce kadınlar için düzenlenen eğitim programlarına bir yenisi daha eklenerek “Kadın Kaynakçılar Yetiştiriyoruz” projesi başlatıldı. Bandırma Ticaret Odası ve Bandırma İlçe Halk Eğitim Merkezi işbirliğinde düzenlenen proje kapsamında kadın katılımcılara Çelik Kaynakçılığı eğitimi verilecek. 400 saat sürecek olan kurs sonunda kadın katılımcıların Milli Eğitim Bakanlığı’ndan onaylı “Çelik Kaynakçısı” belgesine sahip olacak. Eylül- ekim ayları içinde başlaması planlanan kurs için başvuruların 29 Ağustos 2024 tarihine kadar Bandırma Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne yapılması gerektiği kaydedildi. Kadınları iş imkânı sağlayarak istihdama katmak ve cesaret vermek amacıyla düzenlenen program a katılmak isteyenlerin okuryazar, 18 yaşını doldurmuş ve sağlık durumunun elverişli olması isteniyor.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.