TİCARET BORSA HEYETİ KARADAĞ’DA

TİCARET BORSA HEYETİ KARADAĞ’DA

ABONE OL
22 Mayıs 2024 10:41
TİCARET BORSA HEYETİ KARADAĞ’DA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Ticaret Borsası yönetimi ve üyelerinden oluşan heyet Karadağ Cumhuriyeti’nde çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Borsa Meclis Başkanı Recep Güngör, Yönetim Kurulu Başkanı Can Ata Tan ve Başkan Yardımcısı Veysel Selvi, Yönetim Kurulu Üyeleri H. Onur eken ve Mustafa Çömez, Meclis Üyeleri Şevki Tan, Mümin Acar ve Ali Turan, Genel Sekreter Ertunç İşbay ile borsa üyelerinden oluşan heyet Karadağ Cumhuriyeti’nde çeşitli ziyaretlerde bulundular.

Karadağ Büyükelçi’si Barış Kalkavan ve Ticaret Müşaviri Erdal Kocagözoğlu’nu ayrıca TürkCham Başkanı Burhan Genç’i ziyaret eden Borsa yöneticileri iki ülke arasındaki ticari faaliyetler ve yatırım fırsatlarını konuştular.

Can Ata Tan ” Lokomotif sektörün inşaat sektörü, Türkiye Cumhuriyeti ve Karadağ Cumhuriyeti arasında serbest ticaret anlaşması bulunuyor. Enerji sektöründe yapılacak yatırımlar öncelikli. Türklerin Karadağ Cumhuriyeti’nde 8 bin şirketinin faaliyet gösterdiğini, bunların faaliyet alanlarının liman işletmeciliğinden inşaat, enerji, hizmet sektöründen gıda tekstil gibi ticari faaliyetleri bulunuluyor.

Ülkedeki eğitim sistemi hakkında bilgiler edindik. Karadağ Cumhuriyeti’nin AB üyeliğinin sürdüğünü, bankacılık sistemi ile ilgili bilgiler aldık. Ülkede 11 banka bulunduğunu ve bunlardan birinin de Ziraat Bankası Karadağ olarak faaliyet gösterdiğini ancak Karadağ Cumhuriyeti’ndeki bankacılık sisteminin dijital dönüşümünün tamamlanmadığını öğrendik. ülkeye yatırım için gelecek vatandaşlarımızın iyi bir fizibilite yapması gerektiği hususunda değerlendirmede bulunduk. Vergi oranlarını öğrendik.” Dedi.

Borsa faaliyetlerini ve ülkemizdeki tarımsal ticaretten bahseden Tan,  Büyükelçi Barış Kalkavan ve Ticaret Müşaviri Erdal Kocagözoğlu’na ve Türk Cham Başkanı Burhan Genç’e ziyaret anısı olarak plaket takdim etti.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.