BANDIRMASPOR’U ELE GÜNE REZİL ETMEYİN ! – SERHAT OZAR YAZDI

BANDIRMASPOR’U ELE GÜNE REZİL ETMEYİN ! – SERHAT OZAR YAZDI

ABONE OL
21 Mayıs 2024 22:03
BANDIRMASPOR’U ELE GÜNE REZİL ETMEYİN ! – SERHAT OZAR YAZDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Öncelikle gazetemizdeki köşemde Bandırmaspor’u çok sık gündeme getirmemden rahatsız olan arkadaşlara derim ki; ben 1965 yılında kurulan Bandırmaspor’un kurucularından olan bir Baba’nın oğluyum. Ayrıca seksenli yıllarda Servet Ertan ve rahmetli İsmail Bekdemir’in Başkanlığındaki Bandırmaspor yönetim kurullarında görev aldığımı ve Bandırmaspor’un bizim kırmızı çizgimiz olduğunu hatırlatmak isterim.

Asıl konumuza  geliyorum.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen Bandırmaspor Genel Kurulunda Başkan adayı çıkmayınca Genel Kurul son bir kez daha toplanmak üzere 5 Haziran’a ertelendi. Neden son bir kez diyorum! Çünkü 5 Haziran’a kadar bir Başkan adayı çıkmaz da, Başkan seçemezsek artık Bandırmaspor diye bir kulüp olmayabilir!!!

Şimdi Bandırma’da herkes birbirine soruyor?

Ne olacak Bandırmasporun bu hali diye?

Ama, hiç kimsede kurtuluş için bir çözüm üretmediği gibi Bandırmaspor için elini taşın altına koymak isteyenlerin de maalesef önü kesiliyor.

Bakın Beyler! Güney Marmara’nın parlayan yıldızı dediğimiz Bandırma’nın ekmeğini, aşını paylaşıyor, suyunu içiyor, ballı kaymaklı rant kokan ekonomisinden maddi kazançlar sağlıyorsanız eğer, çevreye verdiğiniz insan sağlığını tehdit eden zararlarda işin ayrı bir yanı! Peki konu Bandırmaspor olunca niçin kaçırıyorsunuz?

Nedir bu egolu haliniz?

Birbirlerinizi çekememezlikleriniz!!!

Adam ben Bandırmaspor için güzel işler yapacağım diyor adamı kaçırıyorsunuz. Yönetime talip olanlara, oraya buraya telefonlar açıp  “sakın ha girmeyin bu işlere perişan olursunuz” diyerek insanların kafasını allak bullak ediyorsunuz! Bandırmaspor’u çok seviyoruz diyorsunuz, Genel kurullara gelmiyor yönetime talip olmaktan kaçıyorsunuz.

Hepsi yalan!!!

Tek derdiniz üstünlük savaşı!!!

Çekememezlik!!!

Beyler!!! Bandırmaspor 1965 yılından bu günlere profesyonel futbol liglerinde yer almakta olup, üç yıldır da süper ligden sonra gelen ülkemizin en değerli futbol liginde yer alıyor…

Kimseyi perişan etmediği gibi bir çok iş insanını şöhret, makam ve mevkii sahibi yapmış şerefli bir camia… Bandırma’da isimleri öne çıkmış olan ne kadar iş insanı, siyasetçi varsa hepsi Bandırmaspor ile yolları kesişmiştir. Bandırmaspor şöhrete giden yolu açan bir okuldur ama hiç bir zaman hak ettiği değeri görmemiş olup şu anda “kapanma” tehlikesiyle karşı karşıyadır.

Üzülerek söylüyorum ki Bandırmaspor’un Başkansız kalması, rakiplerimiz tarafından alay konusu olmuştur. Sosyal medya ” malum kulüp  kapanıyor ” mesajlarıyla çalkalanıyor.

Bandırma bu saldırıları, sahipsizliği hak etmiyor. Çünkü Bandırmaspor Bandırma’nın en önemli marka değeri… Yıllardır milyonlarca para harcanan festivallerin yapamadığı kent tanıtımını Bandırmaspor yapıyor.

Sorun Güney Marmara’da yaşayan insanlara!!!

Bandırma’daki festival tarihlerini kaç kişi hatırlar. Hangi sanatçı katılmış? Hangi ulusal kanalda ya da gazetede haber olmuş!!!

Bence yok denecek kadar az ama Bandırmaspor denince tüm Türkiye tanıyor!!!

Yurt içi ve yurt dışında yaşayan bölge halkı tarafından ilgiyle takip ediliyor. Hafta sonları ülkemizin önemli kanalları canlı olarak Bandırmaspor’un maçlarını yayınlıyor! Haftanın en az üç günü ulusal kanallarda ünlü spor yorumcuları tarafından Bandırmaspor konuşulurken, Bandırma kentinin hak ettiği yerde olmadığını Bandırma’nIn mutlaka il olması gerekiyor dediklerine bile şahit olduk.

Alın size kent tanıtımı!!!

Otuz beş senedir yerel yönetimlerin çuval dolusu paralar harcayıp yapamadığı kent tanıtımlarını Bandırmaspor bulunduğu profesyonel TFF 1.Lig’i sayesinde  yapıyor.

***

Hatırlar mısınız bilmem? Aynı bu şekilde Bandırma’nın adını duyuran, reklamını, tanıtımını yapan, bırakın ulusal televizyon kanallarını, uluslararası kanallarda bile Bandırma adını saatlerce ekrana yazdıran bir “Banvitspor” vardı. Sahip çıkılmadı, kapandı gitti! Bandırma’dan bir Allah’ın kulu “Neden” diye sormadı, sahip çıkmadı!

Kim zarar gördü? Bandırma Basketbolu… Türk Basketbolu… Bandırma şehri zarar gördü…

Hafıza-i Beşer Nisyan ile malüldür!!! İnsan unutur ama hatırlatmak bizim gazeteci olarak görevimiz…

Aynı senaryoyu bu kez futbolda yaşamayalım Beyler!!!

Evet kısacası Bandırmaspor Güney Marmara’yı ve Bölgemizi TFF 1.Lig’de  tek başına temsil ediyor. Nerede yıllardır süper ligde top koşturan şampiyon takımlar? Bursaspor, Eskisehirspor, Denizlispor, Akhisar, Balıkesirspor, Altay, Karşıyaka gibi bir çok il takımının isimleri bile yok!!!

Peki ya Bandırmaspor?

Başkansız kalması bile ulusal medyada gündem olurken bizler kişisel çıkarlar ve yüksek egolar yüzünden kavga ediyor,bir araya gelemiyor, Bandırmaspor’un kapanmasına göz yumuyoruz.

Yapmayın beyler!!!.

Bandırmaspor Bandırma’nın en önemli marka değeridir.

Bu onurlu ve şerefli armayı ELE GÜNE REZİL ETMEYİN!!!

5 Haziran BANDIRMASPOR’UN yeniden doğuşu olsun.

Tam tersini düşünmek bile istemiyorum.

Yapılacak genel kurulda bu kentin Milletvekilleri, Kaymakamı, Belediye Başkanı, STK Başkanları, gelmiş geçmiş tüm Bandırmaspor Başkanları, işadamları, sanatçıları… basın mensupları… Kısacası herkes orada olmalıdır.

Çünkü gün gelir tarih Bandırmaspor’u bu duruma düşürenlerden hesap soracağı gibi bu durumdan kurtaranları da baş tacı eder!!!

Benden Hatırlatması !!!

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.