TEMA UYARDI! DÜNYA 1.1 DERECE DAHA ISINDI!

TEMA UYARDI! DÜNYA 1.1 DERECE DAHA ISINDI!

ABONE OL
17 Mayıs 2023 12:31
TEMA UYARDI! DÜNYA 1.1 DERECE DAHA ISINDI!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dünya İklim Günü hakkında konuşan Ziraat Yüksek Mühendisi Burak UĞUR, TEMA Vakfı olarak iklim değişikliği konusunda taleplerinin olduğunu dile getirdi.

TEMA Vakfı Bandırma İlçe Sorumlusu Burak Uğur yaptığı açıklamada yenilenebilir enerji konusuna dikkat çekti:

“Bugün Dünya İklim Günü. Dünyamız sanayi devriminden bu yana 1,1°C ısındı. Türkiye, iklim değişikliğine karşı en kırılgan bölgelerden biri olan Akdeniz Havzası’nda yer alıyor. Ülkemizde iklim değişikliği sonucu yaşanan kuraklık, yangınlar ve sel felaketleri, sıklığı ve şiddetiyle afete dönüştü. Bu etkileri yavaşlatmak ve Paris İklim Anlaşması hedefleri doğrultusunda küresel ısınmayı 1,5 derecede sınırlamak için TEMA Vakfı olarak;  Türkiye’nin açıkladığı Ulusal Katkı Beyanı’nın güncellenerek sera gazı emisyonlarında artıştan azaltım değil, mutlak azaltım hedeflerinin oluşturulmasını, Sera gazı emisyonlarının etkili bir biçimde azaltılması için kömür, doğal gaz ve petrol kullanımından vazgeçilmesini, Temiz ve yenilenebilir enerji sektörlerine yatırım yapılmasını,  Tüm canlıların haklarını gözeten iklim politikalarının geliştirilmesini talep ediyoruz!”

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.