TABANIN SESİ OLACAĞIZ

TABANIN SESİ OLACAĞIZ

ABONE OL
20 Temmuz 2023 17:52
TABANIN SESİ OLACAĞIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Yapılacak olan CHP İlçe başkanlığı seçimlerinde aday olan Cemal Adıgüzel, Şehir Gazetesine açıklamalarda bulundu. Dededen, babadan CHP’li olduğunu belirten Cemal Adıgüzel ben “Ailemin 4. Kuşak CHP üyesiyim” dedi.

4 kuşaktan bu yana CHP’liyim

2009 yılında Sedat Pekel Başkanlığındaki Belediye’de meclis üyesi olup aktif olarak siyasete geri döndüğünü ifade eden Mavi liste Başkan adayı Cemal Adıgüzel “ 2014-2019 yılları arasında da Dursun Mirza Başkanlığındaki mecliste de görev aldım. Atilla Atakay’ın CHP İlçe Başkanı olduğu dönemde 2 kez CHP İlçe Yönetim Kurulunda yer aldım. Bu süreç de Bandırma Belediyesi ile CHP İlçe Yönetim Kurulunun koordinesini sağladım. Kendi Mimarlık Ofisimde işime ağırlık verdiğim için bir süre geride kaldım. Şimdi oğlum Ali de mimar olup işin başına geçince siyasete daha fazla ağırlık verme fırsatım doğdu. Yapılacak CHP İlçe Başkanlığı seçimleri için arkadaşlarımın önerisi ile aday olmaya karar verdim. İlçe başkanlığı çok önemli bir görev alanı o yüzden zaman ayırmak gerekiyor.

Bandırma’da fark %2 seviyelerine geriledi

Başkan adayı olmamın kuşkusuz nedenleri var. Birkaç ay önce seçim süreci geçirdik. Yapılan iki seçimde de CHP olarak kaybettik. 6’lı masa olarak hiçbir beklentiyi karşılayamadık. Üzüldük ve kırıldık. 21 yıldan bu yana şikayetçi olduğumuz iktidara 5 yıl daha kazandırdık. TBMM seçim sonuçlarına baktığımız da Bandırma’da CHP olarak % 35,4 oranında oy aldık. AKP ise % 29 oranında oya ulaştı. % 35,4 oranının içinde diğer 4 partinin de oyları vardı. Son anketlerde Deva Parti % 3,5 seviyesinde oy seviyesine ulaşmıştı. Saadet Parti’sinin % 1,5, Gelecek ve Demokrat Partinin de oylarını düştüğümüzde CHP’nin oyunun yaklaşık % 31 seviyelerine düştüğünü görürüz. Yani Bandırma’da CHP ile AKP arasında sadece % 2 oy farkı kalmış. Sedat Pekel döneminde 2 bin oy farkla seçimi kazanmış iken Dursun Mirza’nın Belediye Başkanı seçildiği seçimlerinde fark 10 binin üzerinde idi. bu süreçte gelinen nokta içler acısıdır. “

Neden başkan adayı oldum

İlçe Başkanı olma sebeplerini sıralayan Cemal Adıgüzel “ Son seçimlerde adayları CHP Genel Merkezi atadı. CHP İlçe Başkanı hiyerarşik anlamda olması gereken yerde değil, Belediye Başkanlarını destekleyenler onun ekibi gibi davranan uygulamalar içinde yer aldı. Genişletilmiş danışma toplantıları yapılması gereken sıklıkta yapılmadı. Bu da yönetim ile taban arasında kopmalara neden oldu. Tabanın talepleri ve sesi yönetim katından asla duyulmadı. İşte bu yanlışları düzeltmek ve tabanın sesini duyurabilmek adına İlçe Başkanlığına aday oldum. Yukarıda saydığım yanlışlar düzeltilemez ise yaklaşan yerel seçimlerde umduğumuzu bulamayacağız. Partimize bir ivme kazandırma ve umut olma adına başkan adayı olmak için arkadaşlarımla beraber yola çıktım. İnanıyorum ki, parti tabanımız önümüzdeki delege seçimlerinde benim ve ekibimden yana oylarını kullanacaklar. Gelecekte de bizleri yalnız bırakmayacaklar. Bizim üyelerimiz donanımlı ve mesleklerinde kendilerini ispat etmiş, sosyal ve kültürel hayatta yer alan kişilerdir. Kimseyi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden ve kırmadan kadınlarımızla, gençlerimizle ve partimizin duayen büyükleri ile hedefimize ulaşacağımıza yürekten inanıyorum.” Dedi.

Haber- Fotoğraf: Cemal ATABEY

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.