HÜSEYİN BAHAR MAVİ LİSTEYİ DESTEKLEDİĞİNİ AÇIKLADI

HÜSEYİN BAHAR MAVİ LİSTEYİ DESTEKLEDİĞİNİ AÇIKLADI

ABONE OL
20 Temmuz 2023 14:27
HÜSEYİN BAHAR MAVİ LİSTEYİ DESTEKLEDİĞİNİ AÇIKLADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL
Geçmiş dönem CHP İlçe Başkanlığı görevinde bulunan Hüseyin bahar sosyal medya sayfasından yaptığı açıklama ile gerçekleşecek olan CHP İlçe başkanlığı seçimlerinde Mavi listeyle seçimlere girecek olan Cemal Adıgüzel’e destek verdiğini belirtti.
Hüseyin Bahar açıklamasında şunları ifade etti ” Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu Cumhuriyet Halk Partisi’nin Değerli Üyeleri;
Yaklaşan İlçe Kongresi öncesinde uzun zamandır omuz omuza yol yürüdüğümüz ekip arkadaşlarımla birlikte partimizin 14 ve 28 Mayıs’taki seçim sonuçlarından sonra girdiği süreci de göz önünde bulundurarak Bandırma genelinde daha fazla ayrışmanın, bölünmenin ve parçalanmanın engellenmesi adına Bandırma’daki bütün grup ve kişilerle ekip arkadaşlarımla birlikte görüşmeler yaptık.
Bu görüşmelerin temel amacı partimizde sadece bir kişi ve bir tarafın kazanıp diğer bütün kişi ve tarafların kaybedeceği bir kongre yarışının önüne geçebilmekti. Yegane amacımız kongre sürecinden partimizi birlik ve beraberlik içinde, en güçlü şekilde çıkarmaktı.
Parti içi demokrasiyi sonuna kadar savunan bizler ; Yaklaşan yerel seçim öncesi siyasette uzlaşmacı ve birleştirici tavrı, toplumsal uzlaşmayı çeşitli sorunların çözümünde kolektif irade refleksini önemsiyoruz. Bu tip bir yaklaşımın toplumu, partiyi bir arada tutabileceğine inanıyor, daha adil politikaların oluşturulabileceğini düşünüyoruz.
Kamuoyunda yaratılan algının aksine, seçilecek yeni yönetimin yaklaşan yerel seçimde partimizin adayı kim olursa olsun amasız ve fakatsız örgütsel yapıyı tüm bileşenleri ve motivasyonu ile ayağa kaldırması gerektiğini düşünüyoruz.
Son tahlilde ; 14 ve 28 mayıs seçim sonuçlarını bütün perspektifleriyle iyi analiz eden bizler ;herhangi bir siyasi pazarlığın içinde olmadan, koşulsuz olarak ; parti içi birlikteliğin adayı olarak gördüğümüz, parti emekçisi , önceki dönemlerde Bandırma’mıza kazandırılan sayısız eserin ve hizmetin içerisinde yer almış Sayın Mimar Cemal Adıgüzel’in İlçe Başkan Adaylığı etrafında oluşan mavi listede yer almaya ve ona destek olmaya karar verdik.
Sayın Mimar Cemal Adıgüzel’in liyakat sahibi bir arkadaşımız olarak, oluşturacağı tarafsız ve kucaklayıcı yönetimle partimizin bayrağını en yukarı seviyeye çıkaracağından hiç bir şüphemiz yoktur.
Bu noktada önümüzdeki günlerde Mahalle Delege seçimleriyle başlayacak ve İlçe Kongresi ile tamamlanacak bu sürecin hem Bandırma’ya hem de Bandırma Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Örgütüne Altı okun zafer ve aydınlığını getirmesini yürekten diliyoruz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.