SUSMUYORUZ HELALLEŞMİYORUZ SANDIKTA HESAP SORUYORUZ

SUSMUYORUZ HELALLEŞMİYORUZ SANDIKTA HESAP SORUYORUZ

ABONE OL
11 Nisan 2023 12:50
SUSMUYORUZ HELALLEŞMİYORUZ SANDIKTA HESAP SORUYORUZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Emekli Sen tüm yurtta aynı anda bir basın açıklaması yaparak emeklilerin sandıkta hesap soracaklarını belirttiler. Basın açıklamasını okuyan Emekli Sen Şube Başkanı Levent Balkış, 3 Nisan 2023 tarihinde sarayın uydurma İstatistik Kurumu açıklamalar yaptı. Yıllık enflasyon %50 – 51’miş ama biz biliyoruz ki, mutfaktaki enflasyon gıda enflasyonu% 87’dir dedi.

Balkış “ Emekliler, emekçiler, memurlar açıklanan yalan enflasyon yüzünden açlığa ve sefalete mahkum edilmiştir. Bir de yapılan açıklamalara göre iyileştirmeler düzenlemeler emeklileri açlık ve yoksulluk kıskacından kurtarmamıştır Saray iktidarı Türkiye’de bütün ücretlerde olduğu gibi emekli maaşı belirlenmesinde de refahta Eşitlik değil yoksullukta dibe doğru eşitlik ilkesini benimsemiştir. Demokrasi eşitlik ve adalette dibe doğru yarışanlardan hesap soracağız. Emeklilere Müjde, iyileştirmeler yapıyoruz diyerek sadece en düşük emekli aylığına zam yapanlar emekliliği 2’ye bölmeye çalışanlar umduklarını bulamayacaklardır bu zam bir aldatmacadır emeklilerin geneline bir zam iyileştirme yapılmamıştır. Kök ücretimiz aynı kalmıştır.

Susmuyoruz, helalleşmiyoruz hem sokakta hem de sandıkta hesap soruyoruz. Emekliler sarayın iktidarı yüzünden yaşanılamaz hale gelen bir çevrenin, sağlık sisteminin dayattığı problemleri toplumdan yanıltılarak yalnızlaştırılarak afetlerde ve depremlerde yaşadıklarını unutmayacaktır. Emeklileri enflasyona ezdirenler emeklilerin sağlık hakkına barınma hakkına güvenli çevre hakkına ve Nihayet yaşam hakkına göz koymaktan geri durmamışlardır işte Tam da burada emekliler Dün olduğu gibi bugün de sokaklarda hesap soracaklardır. Emekliler hesabı mahşere bırakmayacak utanmadan oylarına talip olan düzenbazlardan sandıkta da hesabını soracaktır

Bizler sendika mücadele veren emekliler olarak anti demokratik Emek Emekçi düşmanı temel hak ve özgürlüklere karşı saldırgan tutum ve eylemlerde bulunan hiçbir siyasi partiyi desteklemeyeceğimizi bildiriyoruz Bizler emeklilere yönelik somut çalışmalarda bulunmayan varlığımızı ve haklılığımızı İnkâr Eden mücadelemiz karşısında taleplerimizi Parti programlarına seçim çalışmalarına koymayan hiçbir partiye emeklilerden oy çıkmayacağını bir kez daha bildiriyoruz Bizler seçim rüşveti ile kandırılacak bir kesim değiliz taleplerimiz nettir emeklilikte insan oluruna yaraşır ücret alınmalıdır en düşük emekli aylığı asgari ücret seviyesine çıkarılmalıdır emekli ikramiyeleri asgari ücret seviyesine çıkarılmalıdır emeklilerin sağlık hizmetlerinde ödedikleri katılım payı koşulsuz şartsız kaldırılmalıdır emeklilikte güvenli çevre yaşanılabilir Doğa için gerekenler yapılmalıdır ve her şeyden önemlisi Bütün bunların gerçek anlamda yaşama geçirilebilmesi için emeklilerin sendikal hak ve özgürlükleri ile toplu pazarlık hakları tanınmalıdır. Emeklilerin somut talepleri açıktır nettir. Taleplerimizin yaşama geçirilmesi mümkündür zaruridir yoksullukta değil refahta birleşmek hakkımızdır.” Dedi.

Basın açıklamasının sonunda Bakan Nurettin Nebati maskesi takan bir emekli karşılıksız olarak bastığı paraları emeklilere vererek seçimlerde oy istedi. Mizansende parayı kabul etmeyen emekliler sandıkta hesap soracaklarını ifade ettiler.

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.