OKUL İNŞAATLARI HIZ KAZANDI

OKUL İNŞAATLARI HIZ KAZANDI

ABONE OL
28 Ekim 2023 10:02
OKUL İNŞAATLARI HIZ KAZANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde Bandırma’da devam eden okul inşaatlarının yapımı hız kazandı. Okul inşaatları hakkında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, kısa bir süre önce duran Haydarçavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatının tekrar başladığını ifade etti.

Haydarçavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Haydarçavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi binası inşaatında yüklenici firmadan kaynaklanan bir sıkıntı yaşandığını söyleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “ Kısa sürede bu sıkıntıyı aştık. Okulun inşaatına şimdi hızla devam ediyoruz. Okul inşaatının yanındaki yolda çökme yaşandığı için şimdi yol boyunca istinat duvarı örülüyor. Zamanında yol yapılırken yol altı zemin dolgusu yapılmadığı çökme sıkıntısı yaşandı.

3 katlı 24 derslikli Haydarçavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin temel kazınma işlemleri sürüyor. Önümüzdeki eğitim yılında okulumuzun yeni binasında eğitime başlamayı hedefliyoruz.”

Bandırma Ortaokulu

Çok kısa bir süre önce yıkılan eski Şehit Mehmet Günenç Lisesi binasının yerine yapılacak olan yeni Bandırma Ortaokulu binasının yık yap kapsamında yıkıldığını belirten Mutlu Aslan “ Bandırma’nın en eski okullarından biri olan Şehit Mehmet Günenç Lisesi binasının yıkılması bizleri de üzdü. Ancak binayı yıkım sırasında görüldü ki, bina gerçekten depreme hiç de dayanıklı değilmiş. Bu konudaki raporların ne kadar doğru olduğunu binanın yıkımında tespit ettik. Şimdi o araziye yeni Bandırma Ortaokulu binasını yapıyoruz. Yıkılan binanın yerinde temel kazılma işlemleri başladı. 24 derslikli olan yeni Bandırma Ortaokulunu da yeni eğitim yılında hizmete alacağız.

  1. yılı kutlamanın onurunu yaşıyoruz

Bu yıl Cumhuriyetin 100. Yılının kutlanacağının altını çizen İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “ İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak 100. Yıl kutlama programını hazırlamanın onurunu yaşıyoruz. 100. Yılımıza yakışır bir kutlama için elimizden gelenin fazlasını yapıyoruz. Bu şerefin bize denk gelmesi bizleri mutlu etti. “ Dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.