SOYLU: ARAÇLAR 1 YIL İÇİNDE YENİLENECEK

SOYLU: ARAÇLAR 1 YIL İÇİNDE YENİLENECEK

ABONE OL
15 Kasım 2023 10:52
SOYLU: ARAÇLAR 1 YIL İÇİNDE YENİLENECEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Soylu, yaptığı açıklamada araç yenileme projesini 1 sene içinde hayata geçireceklerini söyledi.

Önce pandemi sonra da yaşanan ekonomik kriz yüzünde Ulaşım AŞ olarak zor günlerden geçildiğini ifade eden Başkan Soylu “ eskiyen araçlarımızı yenileme projemizi ülkemizin içinden geçtiği ekonomik zorluklar yüzünden ertelemek zorunda kaldık. 56 aracımız eski tarihli. Bu araçlardan en az yarısı 1 sene içinde yenilemeyi hedefliyoruz. 42 yeni aracımızla beraber bu proje ile araç filomuzu büyük ölçüde yenilemiş olacağız.

Pandemi süreci ile beraber Ulaşım AŞ olarak zor bir sürece girdik. Pandeminin üzerinden aylar geçse de hala pandemi öncesindeki yolcu sayılarımıza ulaşamadık. “

Araç başı zararımız 8 bin 500 Lira

Ulaşım AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Soylu, Bandırma’da engelli ve 65 yaş üstü binişlerde araç başı 8 bin 500 lira zarar ettiklerini belirterek “ Bandırma’da engelliler ve 65 yaş üstü vatandaşlar ayda yaklaşık 150 bin biniş gerçekleştiriyorlar. Bu binişler araç başına 10 Bin lira karşılığına geliyor. Bu tutarın sadece 1500 lirasını geri alabiliyoruz. Yani araç başı 8 Bin 500 lira zararımız oluyor.

Son yıllarda artan maliyetlerde bizlerin belini büküyor. Özellikle akaryakıt ve yedek parça maliyetleri çok fazla arttı. 400 Bin lira olan yeni araç fiyatları 3 milyon 500 bin liralara kadar yükseldi.

Yolların durumu berbat

Bandırma’nın yollarının durumu içler acısı. Yol kazıları nedeniyle anayollarda bile büyük sıkıntılar var. Kazılan yerler üzerine toprak konularak kapatılmaya çalışılıyor. İlk yağışlarda da büyük çukurlar oluşuyor.  Yolların bu durumu araçlarda arızalara neden oluyor. Kendi kademelerimizi kullansak da yedek parça fiyatları bizleri zorluyor.

Duraklara yanaşmak mümkün olmuyor

Bandırma’da yaşanan bir trafik kaosu var. Kuralsızlık had safhada. Her araç istediği yerde duruyor. İki taraflı parklar yüzünden yolların daralması bu sıkıntıyı arttırıyor. Ulaşım AŞ olarak duraklara park eden araçlar yüzünden zorlanıyoruz. Duraklara araç park ettiği için araçlarımız durağa giremiyor ve yol ortasında yolcu indirip bindirmek zorunda kalıyor. Bu zorunluluk trafiği tıkadığı gibi yaya güvenliğini de tehlikeye atıyor.” Dedi.

BŞB katkısının artmasını talep ediyoruz

Balıkesir Büyükşehir Belediyesinin katkısının devam ettiğini söyleyen Ayhan Soylu, bu desteğin artmasını talep ediyoruz dedi.

 

 

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.