SEMRA ULAŞ: AZALARIMLA ÇOK ÇALIŞTIK VE BAŞARDIK

SEMRA ULAŞ: AZALARIMLA ÇOK ÇALIŞTIK VE BAŞARDIK

ABONE OL
23 Nisan 2024 12:14
SEMRA ULAŞ: AZALARIMLA ÇOK ÇALIŞTIK VE BAŞARDIK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

31 Mart Yerel seçimlerinde Hacıyusuf Mahallesi Muhtarı seçilen Semra Ulaş ilk açıklamalarını Şehir Gazetesine yaptı. 35  yıldan bu yana Hacıyusuf Mahalle Muhtarı olan İsmail Soy ile tatlı bir rekabet yaşadıklarını ifade eden Muhtar Semra Ulaş, yıllardan bu yana mahalle için çalışan muhtarımızı geçmek için çok çalıştık ve başardık dedi.

Çok tecrübeli ve çalışkan bir aza heyeti olduğunu belirten Hacıyusuf Mahallesi Muhtarı Semra Ulaş “ Ekibimizle beraber 5 ay önce çalışmalara başladık. Her kapıyı çaldık her eli sıktık. Bu çalışmaların bize dönüşleri çok pozitif oldu. Ben ve azalarım seçimi kazanacağımıza inanmıştık. Sağ olsunlar mahalle sakinlerimizde bize teveccüh gösterdiler.

Hacıyusuf Mahallesi olarak eksikleri olan bir mahalleyiz. Geçen süreçlerde yeterli hizmetin talep edilmediğini düşünüyorum. Mahallemizde yeni yapılaşmalar devam ediyor. Bu da yol kazılarının sıkıntı yarattığı anlamına geliyor. Bu konuda her iki belediyeden yardım isteyeceğiz. Yardımlar konusunda da destek alacağımızı biliyorum. Öncelikle mahallemizi, yaşadığı sokakları iyi tanıyan mahalle sakinlerimizden oluşan mahalle meclisi kurmayı hedefliyoruz. Mahalle meclisimizin çalışmalarıyla yapılacak işler çok daha kolay koordine edilebilecek. Kimseyi kırmadan ve üzmeden insan odaklı hizmet üreteceğiz.”

Hacıyusuf Mahallesinin Levent Mahallesine kadar uzanan geniş bir alanı kapsadığını söyleyen Muhtar Semra Ulaş “ Geniş bir alanı bulunan mahallemizde yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşlarımızı tespit ediyoruz. Onların eksikliklerini tespit ederek yetkili makamlardan yardım ve bakım almalarını sağlayacağız. Ev hanımlarımıza yönelik çalışmalara imza atacağız. Hazırlayacağımız projeler ile farkındalık yaratarak onları sosyal hayata daha fazla dahil edeceğiz.

Kadın muhtar olmanın avantajlarını şimdiden yaşamaya başladım. Mahallemizin kadınları muhtarlığa uğrayarak sohbet ediyorlar. Mahalle ile olan sıkıntıları çok daha rahat anlatabiliyorlar. Öne çıkan sorunlardan biri sokak hayvanları oldu. Onların daha temiz ortamlarda beslenmeleri gerekiyor. Bunun için sokak hayvanlara verilen yiyeceklerin temiz yerlere konmalarını isteyeceğiz. Böylece Hacıyusuf Mahallesi daha temiz gözükecek. “ Dedi.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.