MUTLU: BANDIRMA’DAKİ EĞİTİM SEVİYESİ ÇOK YÜKSEK

MUTLU: BANDIRMA’DAKİ EĞİTİM SEVİYESİ ÇOK YÜKSEK

ABONE OL
23 Nisan 2024 12:13
MUTLU: BANDIRMA’DAKİ EĞİTİM SEVİYESİ ÇOK YÜKSEK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan devam eğitim kurumlarının inşaatı hakkında Şehir Gazetesine açıklamalarda bulundu. İnşaatı devam eden eğitim kurumlarının tamamlanmasıyla önümüzdeki 5 yıl içinde Bandırma’da okul ihtiyacının kalmayacağını ifade eden Mutlu Aslan “ Ancak Bandırma hızla büyüyen ve göç alan bir kent. Artan nüfus ile ihtiyaçları gün ve gün artıyor. Devam eden 7 eğitim kurumumuzun önümüzdeki eğitim yılında hizmete girmesiyle Bandırma’nın 5 yıllık süreçte eğitim yatırımına  büyük ölçüde ihtiyacı kalmayacak. Bandırma’daki eğitim alt yapı seviyesi çok yüksek seviyelerde. Sınıflardaki öğrenci sayıları 25’e kadar düşürmeyi başardık. “ dedi.

Şu an itibari ile Bandırma’da 7 eğitim kurumu inşaatının hızla devam ettiğini belirten İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan “ Bandırma’da 3 Anaokulu, 3 Lise ve 1 ilkokulumuzun inşaatı devam ediyor. Önümüzdeki eğitim yılında 5 okulumuzu eğitime açacağız.

Anaokulları

600 Evler Mahallesindeki 8 derslikli Anaokulumuzun inşaatı % 95 oranında tamamlandı. Kayacık Mahallesindeki Anaokulumuzun da tamamlanma oranları % 80 seviyelerini geçti. Bu anaokulumuz da 8 derslikli olacak. İhsaniye Mahallesinde TOBB tarafından yapılan 12 derslikli Anaokulumuz % 60 oranında bitti. Bu anaokullarımızın tamamını önümüzdeki eğitim yılında eğitime açacağız.

Liseler

Şu an itibari ile Bandırma’da 3 lisemizin inşaatları devam ediyor. Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesinin inşadında sona gelindi. 24 derslikli bu okulumuzun eğitime açılmasıyla Liseler Vadisi Projesi de tamamlanmış olacak. 24 Derslikli İmam Hatip Anadolu Lisesi inşaatının % 50’i bitti. Şu an için bu öğrencilerimiz Anadolu Lisesinde geçici olarak eğitim görüyorlar. İnşaatın bitmesiyle de öğrencilerimiz kendi okullarına geçecekler. Eski adı Ticaret Lisesi olan ve Şimdiki Haydarçavuş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi inşaatını yapan firma çekilince ihale yeniden yapıldı. Yaşanılan istinat duvarı sıkıntı inşaatta gecikmelere neden oldu. 24 derslikli okulumuzun inşaatın da % 30’lar seviyelerine ulaşıldı. Önümüzdeki eğitim yılında Yavuz Sultan Selim Anadolu Lisesinde öğrenciler eğitime başlarken diğer iki okul inşaatı bitince eğitim arası olsa bile eğitime başlanacak.

ilkokul

Yeni Mahalledeki Fatih İlkokulunun inşaatı tamamlandı. Şu an itibari ile çevre düzenlenmesi yapılıyor. 24 derslikli okulumuz yeni eğitim yılında hizmete girecek. Okulumuzun hizmete girmesiyle Yeni Mahalle ve çevre Mahallerindeki okul ihtiyacı sona ermiş olacak.” Dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.