SAĞLAM BİR ORGANİZASYON İLE SAĞLAM BİR YAPI KURACAĞIZ

SAĞLAM BİR ORGANİZASYON İLE SAĞLAM BİR YAPI KURACAĞIZ

ABONE OL
9 Haziran 2023 09:26
SAĞLAM BİR ORGANİZASYON İLE SAĞLAM BİR YAPI KURACAĞIZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ALTYAPI AKADEMİ ÇALIŞMALARINI DEĞERLENDİRDİK
Şehir Gazetesi olarak Bandırmaspor Akademi çalışmalarını Altyapı Akademi Direktörü Fatih İçöz ve Altyapılardan sorumlu Bandırmaspor Yönetim Kurulu üyesi Ceyhun Yıldırım ile konuştuk.
2022-2023 sezonunda Bandrmaspor Akademilerinde çok başarılı çalışmalara ve sonuçlara imza atıldığını ifade eden Altyapı Akademi Direktörü Fatih İçöz, U 14-U 15-U 16-U 17 ve U 19 olmak üzere 5 yaş grubunda mücadele verdik dedi.
İçöz “ Bu yaş gruplarında 120 lisanlı futbolcumuz bulunuyor. Akademimize Bandırma dışından gelen çocuklarımızı Edincik’teki alt yapı tesislerimizde konuk ettik.
U 14-U 15 ve U 16 takımlarımız geçtiğimiz sene Gelişim Liginde yer aldılar. Gelişim ligindeki amacımız bu genç kardeşlerimizin gelişimlerini sağlamaktı. Bu yaş kategorilerinde yarışmacı değil yetiştirici hedefler olur. Bizde bu yaş gruplarındaki futbolcularımızı çok sayıda turnuvaya sokarak maç yapma alışkanlıklarını kazandırdık ve bir üst kategoriye hazırlamış olduk.
U 17 takımımız Elit B liginde mücadele verdi. Düşmenin olduğu Elit B grubunda takımımız başarılı sonuçlara imza atarak bu sene de Elit B liginde oynama hakkı kazandılar.
U 19 takımımız yer aldığı Elit B liginde bitime 2 hafta kala şampiyonluğunu ilan etmeyi başararak yarı finallere yükseldi. Antalya’da oynanan yarı final maçında Samsunspor ile karşılaştık. Normal süresi 1-1 biten maçta rakibimize penaltı atışları sonucunda yenilerek final oynama şansını kaybettik. 3-4 lük maçında Denizlispor ile oynadık. Maçı 4-2 kazanan U 19 takımımız Elit B liginde 3. Olmayı başardı.”
Altyapılarda hedefin asla sportif başarı olmadığını yineleyen Altyapı Akademi Direktörü Fatih İçöz “ Buradaki temel hedef oyuncularımızı bir üst kategoriye hazırlamak oluyor. Ne kadar çok sayıda futbolcuyu A takıma gönderebilirsek kendimizi o kadar başarılı sayabiliriz. Bu çerçevede geçen sene 6, U 19 takım futbolcumuz A takımın hazırlık kampında yer aldılar. Ayrıca geçen sene Alt Yapılardan sorumlu yöneticimiz Cihan Yılmaz da bu sene A takımdan sorumlu yönetim kurulu üyesi oldu.
Altyapılardaki bu başarılı işlerin hazırlayıcı Bandırmaspor Kulübü Başkanı Onur Göçmez oldu. Bizlere her zaman destek vererek yanımızda yer aldı. Bandırma Belediye Başkanı Tolga Tosun da tüm taleplerimizi karşıladı. Onur Başkana ve Tolga Başkana genç futbolcu kardeşlerim adına teşekkür ederim. Geçen sene altyapıların sponsorluğunu üstlenen Hakan Aydın’a ayrı bir teşekkür etmek isterim.”
Mayıs ayında yapılan genel kurulda Bandırmaspor Kulübü yöneticisi seçilen ve altyapı sorumlusu olan Ceyhun Yıldırım da bu sene yeni bir yapılanma ile yeni ekiplerle akademideki kaliteyi arttırmayı hedefliyoruz diyerek “ Başkanımız Onur Göçmez’in belirlediği gibi Güçlü Yönetim Güçlü Takım mottosunu akademi çalışmalarında da hayata geçirmek istiyoruz. Bunu başaracağımıza da inanıyoruz.
Zeki, çevik ve ahlaklı sporcular yetiştirmek Bandırmaspor’un öncelikli hedefi olacaktır. Geçen sene olduğu gibi akademi sponsorluğumuzu DRD oteller Grubu üstlenmeye devam edecektir. Kendilerine teşekkür ediyorum.
3 yıllık görev sürecimizde altyapı tesislerimizi daha modern hale getirme çabamız olacak. Akademimize yeni bir araç kazandırmak hedefimiz var. Sağlam bir organizasyon ile sağlam bir yapı kuracağız. Bizden önceki yöneticilerimizden aldığımız bayrağı daha da yukarılara taşıyacağımıza inancımız tamdır. “
U 19 takımın geçen sene kıl payı kaçırdığı şampiyonluğa bu sene uzanmak istiyoruz diyen Bandırmaspor Kulübü Altyapılardan sorumlu Yönetim Kurulu üyesi Ceyhun Yıldırım “ Aynı yaş kategorilerinde çalışmalara bu sene de devam edeceğiz. U 19 takımı olarak geçen seneki başarımızın üstüne koyarak seneyi şampiyonluk ile taçlandırmak istiyoruz. A takım ile koordineli olarak aynı sistemde çalışarak sistemimizi A takım gibi kuracağız. “ Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.