RÜYALAR GERÇEK OLABİLİYORMUŞ

RÜYALAR GERÇEK OLABİLİYORMUŞ

ABONE OL
6 Şubat 2024 12:00
RÜYALAR GERÇEK OLABİLİYORMUŞ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

23 Kasım tarihinde gördüğüm bir rüyayı kaleme almış, Ak Parti adayı için uzun boylu sürpriz bir ismi rüyamda aday olarak gördüğümü belirtmiştim.

O yazı üzerine onlarca telefon almıştım. Bazı kişiler “ ne olur beni de rüyanda gör” dedikleri gibi “ O uzun adamı sen anca rüyanda görürsün. Üstünü ört. “ diyenlerde olmuştu .

Bende çaresizce yahu ben sadece bir rüya gördüm diye kendimi savunmaya çalışmıştım. Lakin aradan 2 ay gibi uzunca bir zaman geçtikten sonra Ak Parti Bandırma Belediye Başkan adayı olarak Cemal Öztaylan’ı açıkladı. Beni o zamanlar arayıp tepki gösterenlere şimdi bende diyorum ki, demek ki rüyalar gerçek olabiliyormuş!

CHP haftalardan bu yana adayı açıklayamazken Ak Parti çıkarabileceği en güçlü adayı çat diye sahaya sürüverdi. Mehmet Doğan’ın da aylardan bu yana başkan adayı gibi çalıştığını düşünürsek Ak Parti’nin Bandırma’da yolu yarıladığını söyleyebiliriz. Ancak yıllardan bu yana Ak Parti’deki yaşanan ayrışmanın nasıl aşılacağını da görmek gerek diye düşünüyorum.

Mehmet Doğan Başkan fitne fesat yuvaları diye bazı gerçekleri örtmeye çalışsa da kazın ayağının öyle olmadığını hepimiz biliyoruz.

Yaşım, siyasi tecrübelerim ve yaşadığım seçimlerde ben şunu öğrendim. Cemal Öztaylan kaybedeceği bir seçime girmez. “ Karşıma kim çıkarsa çıksın “ söylemi de bu düşüncemi destekliyor. Bandırma’nın siyasi hayatının son 30 senesine damga vurmuş olan Cemal Öztaylan’ı eskisinden çok daha iddialı gördüğümü söyleyebilirim.

Ancak Bandırma özellikle son 15 yıldan bu yana tercihini hep sosyal demokrat düşünceden yana koydu. Hak edip de alamadığı hizmetler için Ak Parti’ye karşı artan öfkesini de hesaba kattığımız da Ak Parti’nin ve Cemal Öztaylan’ın işi oldukça zor olacak.

Ama CHP’nin bu gidip gelmeler ve tereddütler içindeyken zaman kaybettiğinin de farkına varması gerek. Yoksa, garanti gördükleri, özgürlüklerin ve demokrasinin şehri dedikleri Bandırma’yı kaybedebilirler. Bu denklemin çözümü noktasında daha çok eksik ayaklar olduğunu biliyorum. Önce Perşembe günü açıklanmasını beklediğim CHP adayını görmemiz lazım. Tolga Tosun ismi açıklanırsa Dusun Mirza’nın tavrını bekleyeceğiz. İyi Parti adayı kim olacak onu tanıyacağız. Bir de DEM Parti’sinin aday çıkarıp çıkarmayacağını göreceğiz. Tolga Tosun CHP’den aday olduğunda Dursun Mirza’nın hangi kulvardan aday olacağını bekleyip, DEM Partisi’nin adayını gördükten sonra denklemin ayakları tamamlanacak.

Yazdığım senaryoda Ak Parti Cemal Öztaylan ile bu yarışı kazanır. Yok, karşısında birleşmiş bir CHP adayı olursa CHP Bandırma’da 20. Senesini de tamamlar. Bu kararı Ak Parti karşısında siyaset yapan, Ak Parti’nin ülkeyi karanlığa sürüklediğini söyleyen demokrat, devrimci ve özgürlükten yana olan güçler verecek. Ya el ele verip Bandırma’yı kazanacaklar ya da 15 yıl sonra Cumhur İttifakının bayrağının Bandırma Belediyesinde dalgalandığını binbir pişmanlık içinde izleyecekler.

Sonuç ne mi olur? Biraz bekleyin, belki yine rüyamda seçim sonuçlarını da görüp yazarım!!!!

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.