BANDIRMA TURİZM CENNETİ OLSUN!

BANDIRMA TURİZM CENNETİ OLSUN!

ABONE OL
5 Şubat 2024 16:17
BANDIRMA TURİZM CENNETİ OLSUN!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Değerli okurlarım genelde Bandırma’nın sorunlarını gündeme alıyorum ve buna mukabil çözüm yollarını !
Madem bir yerel seçim arafesindeyiz.Madem hoşgörü çerçevesinde birlik ve beraberliği tesis edip, halkımıza yaşanılabilir bir şehri geliştirip dizayn edebilmek için rüştümüzü ispat edeceğiz. O halde bir şehri sevmek, oranın sorun ve çözümlerini gündeme almak ile başlar.
Çok değil 2015 yılında, Üniversite kavşağı yani Erdek yolu sapağında durup gözlemlediğiniz de,özellikle Bursa başta olmak üzere binlerde araç ile iç turizme ait araç akışı görülürdü. Günümüzde ise bu yoğunluğun % 10,unu ancak görebilirsiniz. Türkiye’nin en eski ve popüler turizm cenneti olan Erdek’in turizmini Bandırma’ya kanalize edemedik ve bu büyük potansiyelden istifade edemedik.
Bursa Büyükşehir bu potansiyeli fark ederek ve Karacabey’in Yeniköy ve Kurşunlu bölgesini turizme açarak tüm turizm potansiyelini buraya kanalize etti.
Hala fırsat kaçmış değil, küçük bir dokunuş ile bu devasa potansiyeli yine Bandırma ve Erdek’e kanalize edebiliriz
Nasıl mı?
Kurşunlu Karacabey arası 37 km, Karacabey Bandırma arası 40 Km,dir. Yani toplam 77 km civarıdır. Sahilden Kurşunlu Bandırma arasında 22 km,lik bir stabilize yol mevcuttur. Bu yolu iyileştirmemiz durumunda tüm bu potansiyeli Bandırma’ya kanalize edebilir ve Sahil Yenice Mahallemizi de bu potansiyelin merkezi konumuna getirebiliriz. Bu güzergahta yüzlerce işletmenin açılmasına ve binlerce istihdam yaratılmasına vesile olabiliriz.
YANİ BİR TAŞ İLE BİR SÜRÜ KUŞ !
Yol mesafesi %75 daha kısalan bir güzergahtan tüm turizm potansiyelini Kurşunlu üzerinden Sahil Yenice ve Dutlimanı üzerinden Bandırma’ya kanalize etmemiz durumunda tu rizm, ticaret, işletme, istihdam marifetiyle Bandırma’yı ekonomik ve yaşanılabilir alanlarında ihya edebiliriz.
Bunun haricinde,Edincik sahilinden Misakça Mahallesine kadar sahil bandında bir yolun planını hayata geçirebiliriz. Bu projelerin hayata geçirdiği potansiyel sayesinde Bandırma’nın il olması da ivme kazanacaktır. Şehrimiz mutsuz ve çaresiz insanların olduğu ve hem de  kaos barındıran bir yerleşke olmasın. Madem siyasetçiler himayesindeki halkın sorunlarını çözmekle mükellef bir aktördür, O halde günübirlik değil,beş yıllık, on yıllık hatta elli yıllık planlar yapmak için istişare edip kafa yorarak hayata geçirmeliyiz. Düşününce umut verir, endişe verir. Ara ara fırsat kapıları çıkarır karşınıza. Açıp girdiğinizde içeri bambaşka hayatlara yelken açarsınız;  büyürsünüz, gelişirsiniz. İşte benim de şehirimiz için hayalim budur. İnsanlarımızın umutlarını gerçekleştirebildiği, özgürlük, refah ve keyif içinde hayatlarını sürdürebildiği, yaşadığı yerle gurur duyduğu ve kendini orada güvende hissettiği yerlere zemin hazırlamalıyız.
Ve bizim insanımız güzel bir Bandırma’da yaşamaya layıktır.

DİP NOT :Bir kentin iyi yönetildiğinin en çarpıcı göstergesi, önemli mevkilere gelen insanların partizanlık, hemşehrilik, ortaklık, yandaşlık, tarikat, ideoloji, din, dil, ırk ve bölgesel ilkelere göre değil, “Liyakat”esasına göre seçilmiş olmalarıdır. LİYAKAT, layık olmaktır, işte temel kavram bu olmalıdır.Tüm hayalleri mizin hayata geçilmesi dileğiyle…
Derbo SAĞIR

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.