REKTÖR ÖZDEMİR BASINLA BULUŞTU

REKTÖR ÖZDEMİR BASINLA BULUŞTU

ABONE OL
22 Eylül 2023 10:13
REKTÖR ÖZDEMİR BASINLA BULUŞTU
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, üniversitenin son gelişmelerini ve gelecek planlarını paylaşmak üzere basın toplantısı düzenledi. Basın toplantısının ardından katılan basın mensuplarına üniversite kampüsünün yeni hizmete giren bölümleri hakkında bilgiler verildi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, üniversitenin yeni açılan bölümleri, yeni gelen öğrenciler ve akademisyenler hakkında bilgi vermek amacıyla bir basın toplantısı düzenledi. Rektör Özdemir, toplantıda 2 Ekim tarihinde üniversitenin yeni eğitim-öğretim dönemine başlayacağını, öğrenci sayısının 22 bin 107 olduğunu ve ek tercihlerle bu sayının artması beklediğini söyledi.

“ÜNİVERSİTEMİZ GİDEREK BÜYÜYOR”

Üniversitenin son yıllardaki akademik ve idari personel sayısında büyük bir artış yaşandığını açıklayan Rektör Özdemir, 2015 yılında 88 idari personel ve 120 akademik personel ile hizmet veren üniversitenin 2023 yılı itibariyle 362 idari personel ve 608 akademik personel olmak üzere toplam bin 54 personele çıkarıldığını belirtti. Bina sayısında da artış olduğunu ifade eden Rektör Özdemir, 2015 yılında 16 olan bina sayısının da 2023 yılı itibariyle 40 olduğunu söyledi.

“ZİRAAT FAKÜLTESİ BÖLGEMİZİN İHTİYAÇLARINA YANIT VERECEK”

Açılan yeni fakülteler hakkında bilgi veren Özdemir, İletişim Fakültesi’nin yanı sıra Ziraat Fakültesi’nin bölgedeki ihtiyaca yanıt vereceğini ifade etti. Ziraat Fakültesi’nin açılışının biraz zaman alabileceğini ancak hazırlıkların devam ettiğini söyleyen Rektör Özdemir, fakültenin İngilizce eğitim vereceğini ve Ticaret Odası ile Ticaret Borsası ile işbirliği yapacaklarını belirtti. Rektör Özdemir” Ticaret Odası ve Ticaret Borsası ile görüşüyoruz. Birlikte ortak kurul oluşturuyoruz. Bu kurul rehberliğinde hareket edeceğiz. TAGEM’ in alt yapısı da bizim için çok önemli onlarla da işbirliği yapmak istiyoruz. Türkiye’deki en güzel ziraat fakültelerinden biri burada olabilir. Ziraat anlamında çok gelişmiş bir bölgedeyiz.” dedi.

“TIP FAKÜLTESİ BANDIRMA’YA TAŞINACAK”

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, İstanbul’da eğitim gören Tıp Fakültesi öğrencilerinin 2024-2025 eğitim-öğretim yılı itibariyle Bandırma’da eğitime başlayacaklarını da duyurdu Rektör Özdemir, açıklamasında altyapı çalışmalarının hızla devam ettiğini, laboratuvarların tamamlandığını ve Bandırma’ya taşınacak Tıp Fakültesi’nin, bütün dersleri verebilecek kapasite ve altyapıya sahip olacağını sözlerine ekledi.

REKTÖR ÖZDEMİR’İN YERİNE KİM GELECEK?

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nde Prof. Dr. Süleyman Özdemir’in görev süresini tamamlamasıyla açılan rektörlük görevi için toplam 74 akademisyenin başvuru yaptığı öğrenildi. Rektörlük için başvuru yapan adaylar arasında Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş ve Prof. Dr. Celalettin Yanık da dâhil olmak üzere Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nden 11 akademisyenin pozisyon için başvurduğu belirtildi. Başvuru yapanlar arasında Prof. Dr. Mehmet Emin Erçakar, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hayrettin Tekümit, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nurettin Konar ve Yabancı Diller Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. İsmail Şahin de bulunuyor.

“74 KİŞİ REKTÖR ADAYI OLMAK İÇİN BAŞVURDU”

Konu hakkında açıklama yapan Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, “Üniversitelerin 2 Ekim 2023’te yeni eğitim-öğretim yılına başlayacak olması dolayısıyla yeni rektörün, bu ay içinde açıklanması ve görevine başlaması bekleniyor. YÖK, mülakata aldığı akademisyenleri bir listeyle Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sunacak. Cumhurbaşkanımız, bu isimler arasından seçeceği bir akademisyeni Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’ne rektör olarak atayacak. Büyük bir ihtimalle önümüzdeki günlerde görevimizi bir arkadaşımıza devredeceğim. Başvuru sürecinde Türkiye çapında 74 kişi rektör adayı olmak için başvurdu. Bildiğim kadarıyla YÖK değerlendirme aşamasında.”dedi.

“BİZİ DE YENİ GÖREVLER BEKLİYOR”

Yeni rektörün yakın zamanda açıklanacağını belirten Özdemir, “YÖK bu hafta veya önümüzdeki hafta başında kendini değerlendirmesini yapıp listeyi Cumhurbaşkanımıza gönderecek. Cumhurbaşkanımız da ekibiyle birlikte bir inceleme yaparak yeni rektörü görevlendirecek. Benim görev sürem normalde 17 Eylül itibariyle dolmuştu. Yakın zamanda yeni arkadaşımız görevlendirilecek. Artık bizi de yeni görevler bekliyor. Biz de yeni görev yerlerimize doğru hareket edeceğiz. İnşallah üniversitemizi daha ileriye götürecek, vicdan sahibi, çalışkan, başarılarıyla kendisini ispat etmiş bir arkadaşımız burada görevi devralıp üniversitemizin ileriye taşır.” diye konuştu.

 

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.