PANÇ EMEKÇİLERLE KOL KOLA YÜRÜDÜ

PANÇ EMEKÇİLERLE KOL KOLA YÜRÜDÜ

ABONE OL
1 Mayıs 2023 19:15
PANÇ EMEKÇİLERLE KOL KOLA YÜRÜDÜ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Balıkesir Milletvekili Adayı Dr Selim Panç, 1 Mayıs Uluslararası İşçi Bayramı’nda, Emek ve Dayanışma gününde emekçiler ve emek örgütleri ile birlikte Bandırma’da yürüyüşe katıldı.

Yoğun bir katılımla gerçekleşen yürüyüşte işçi ve memur sendikaları, öğrenciler, emekliler ve siyasi partilerle birlikte yoksulluk ve adaletsizlik düzenine karşı bir tutumun hep birlikte sergilendiğini belirten CHP Milletvekili Adayı Panç; “Bugün hem Türkiye hem de Dünya işçi sınıfı için çok önemli, çok kıymetli bir gün. Emeğin hakkını talep ettiği; sömürüye, yıkıma ve örgütsüzlüğe karşı ortak tavır alınan bir gün.

Ürünü tarlada kalan çiftçinin, ay sonunu getiremeyen asgari ücretlinin, torununa harçlık veremeyecek duruma düşürülen emeklinin, sansürle ve mesleki güvence yokluğuyla üretim yapamaz hale gelen sanatçıların, kira ve pahalılık ile gençliğini doyasıya yaşayamayan gençlerin, günlükçü – güvencesiz çalışan işçinin ve emeği gözükmeyen ev kadınlarının taleplerini haykırdığı; bu düzenin değişmesini talep ettiği bir günü beraber yaşıyoruz.

Alın teri ile çalışan ve emeğinin hakkını alamayan milyonlarca yurttaşımızın özelinde de Balıkesir’deki emekçilerimizin sorunlarını biliyor ve bu sorunların çözümünde birlikte tavır alıp bu sorunları kendi sorunumuz olarak gören bir anlayışla ülkemizde yeniden adaleti, eşitliği ve hakça paylaşmayı tahsis etmek için mücadele ediyoruz.

Bu halka açlığı, sefaleti ve sömürüyü reva görenleri hep birlikte göndereceğiz, birlikte başaracağız.

Ülkemizde emek ve demokrasi mücadelesinde yaşamını yitiren tüm demokrasi dostlarını, demokratları, devrimcileri saygı ile anıyor ve tüm emekçilerin 1 Mayıs’ını selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.