ÖZTAYLAN’I BEKLEYEN AĞIR TABLO

ÖZTAYLAN’I BEKLEYEN AĞIR TABLO

ABONE OL
2 Haziran 2023 11:20
ÖZTAYLAN’I BEKLEYEN AĞIR TABLO
0

BEĞENDİM

ABONE OL

14 Mayıs seçimlerinde Balıkesir Ak Parti Milletvekili olarak seçilen Ali Taylan Öztaylan’ı seçim bölgesinde ağır bir sorunlar tablosu bekliyor. Öyle ki, Yeni hastane ihtiyacından, yarım kalan kültür merkezi inşaatına, ivedilikle yapılması gereken kavşak çalışmalarından, Tıp Fakültesine kadar ağır bir fatura Öztaylan’ın önünde olacak.

14 Mayıs seçimlerinde 4. Sıradan Milletvekili seçilen Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan’ı ağır bir tablo bekliyor. İktidar milletvekili olarak kendisinden beklentilerin yüksek olduğu Öztaylan’ın çözüme ulaştırması gereken birçok yatırım ve proje bulunuyor.

Bandırma hala Büyükşehiri bekliyor

Öztaylan’ın önceliğinin yarım kalan ya da başlaması planlanan projeler olması beklenirken Bandırmalı’nın zihnindeki “Yatırım almıyoruz” algısını da kırması gerekecek. Bunun için de öncelikli olarak Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Bandırma ile bir türlü barışamayan yıldızını barıştırması ve Bandırmalı’nın Büyükşehir hizmetlerini artık Bandırma’da da görmesi hedefleniyor.

Yeni hastane ihtiyacı

Ali Taylan Öztaylan’ı bekleyen ağır tablonun ilk sırasında ise yeni hastane binası ihtiyacı yer alıyor. Bandırma 200 bine dayanan nüfusuyla Güney Marmara’nın çekim merkezi konumunda bulunuyor. Erdek, Manyas, Gönen, Susurluk, Adalar, Karacabey ve hatta Biga’daki vatandaşlar bile sağlık sorunları için Bandırma Eğitim ve Araştırma Hastanesini tercih ediyor. Bu da hastanenin yılda 1 milyondan fazla kişiye poliklinik hizmeti vermesi anlamına geliyor. Hastane binası fiziki açıdan çok ama çok yetersiz durumda. Geçtiğimiz yıllarda Hastane bünyesinde çalışmaya başlayan birçok doktor ve profesöre oda verilemediği için bu kişiler adeta Bandırma’dan kaçar gibi gittiler. İstanbul’da eğitim vermeye başlayan ve bu sene içinde Bandırma’ya gelerek eğitime bu kentte devam edecek olan Onyedi Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencileri için bina bile yok. İşte Ak Parti Milletvekili olan Ali Taylan Öztaylan’ın çözüme ulaştırması gereken sorunlardan biri Bandırma’ya çok acil en az 400 yataklı yeni bir hastane binası ihtiyacı olmalı.

Üniversite, Banvit ve Eti Maden kavşakları

Onyedi Eylül Üniversitesi, Eğitim Araştırma Hastanesi başta olmak üzere 2 adet öğrenci yurdu ve 4 farklı okula ulaşımı sağlayan Bölge Trafik Kavşağı’nda büyük sıkıntılar yaşanıyor. Milletvekili Öztaylan’ı bekleyen önemli sorunlardan biri de bu kavşakların yapımı olacak. Üniversite Kampüsü’nün merkez girişinin yapılması için bile kavşakların yapılması bekleniyor.

Kültür Merkezi

İlk temeli 1999 yılında atılan ve Paşakent Mahallesi’nde bulunan Kültür Merkezi aradan geçen 24 yılda hala bitirilemedi. Türkiye’de inşaatı en uzun süre süren Kültür merkezi unvanını koruyan Kültür Merkezi de Ak parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan’ı bekleyen önemli yatırımlardan biri.

Yüksek gerilim güç laboratuvarı

Bandırmalılar tarafından her ne kadar önemi anlaşılamamış olsa da Ömerköy’de yapılacağı belirtilen Yüksek Gerilim Güç Laboratuvarı için verilen sözlere karşın halâ adım atılmadı. Sakarya başta olmak üzere bir çok milletvekilinin kendi bölgelerine çekmeye çalıştığı proje için Öztaylan’ın çaba harcaması gerekecek. Dünya’da 9, Avrupa’da ise sadece 3 tane olan Yüksek Güç Laboratuvarlarının temelinin 2019 yılında atılacağı sözü hala yerine getirilmeyi beklerken laboratuvarlarının yapımının Bandırma’nın gelişiminde çok önemli yere sahip olacağı ifade ediliyor.

Bandırma stat istiyor

Bandırma’nın en büyük markalarından biri olan Bandırmaspor son yıllarda aldığı başarılı sonuçlar ile ülke gündeminde yer alırken ne yazık ki maçlarını oynadığı 17 Eylül stadının durumu ise içler acısı. Bu kente yakışmayan eski ve ışıklandırması olmayan bu stat ihtiyacı karşılamaktan çok uzak. Geçmiş Dönem Ak Parti Milletvekili Yavuz Subaşı’nın dosyayı Cumhurbaşkanının masasına koyduk demesine karşın bugüne kadar yeni stat konusunda hiçbir adım atılamadı. Yeni milletvekili Ali Taylan Öztaylan’ı bekleyen sorunlardan biri de stat konusu.
Cemal ATABEY

 

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.