NECMİ SERT: SEÇİMLER ADİL VE EŞİT ŞARTLARDA OLMADI

NECMİ SERT: SEÇİMLER ADİL VE EŞİT ŞARTLARDA OLMADI

ABONE OL
2 Haziran 2023 10:01
NECMİ SERT: SEÇİMLER ADİL VE EŞİT ŞARTLARDA OLMADI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert, 14 Mayıs ve 28 Mayıs’ta yapılan seçimlerin sonuçları hakkındaki görüşlerini Şehir Gazetesine açıkladı. Seçim sonuçlarını farklı pencerelerden değerlendirmek istiyorum diyen Başkan Sert “ İyi Parti açısında baktığımızda 2018 TBMM seçimlerine göre oyumuzu hem oransal hem de sayısal olarak arttırdığımızı görüyoruz. “ Dedi.

İyi Parti olarak oyumuzu arttırdık

Başkan Sert “ 2018 yılında 16 Bin 935 olan oyumuz, 2 Bin 431 artarak bu seçimlerde 19 Bin 366 sayısına yükseldi. Bu artışın yeterli olduğunu tabii ki düşünmüyoruz. İyi Parti Bandırma teşkilatı olarak çok daha büyük rakamları hedefliyoruz. Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendinin seçim akşamı belirttiği gibi 29 Mayıs günü bizim ilk günümüz olacak diyoruz. İyi Parti’yi hem yerelde hem de genelde 1. Parti yapmak için çok daha fazla çalışacağız. Çünkü kaybedecek 1 dakikamızın bile olmadığının farkındayız.

9-10 ay gibi kısa bir süre sonra yerel seçimleri gerçekleştireceğiz. Onun da çalışmalarına şimdiden başlıyoruz. İyi Parti Bandırma Teşkilatı olarak seçimlerde oldukça başarılı sonuçlara imza attık. Öyle ki, İyi Parti olarak ülke genelinde aldığımız oyun yüzde 75-80 oranında daha fazlasını Bandırma’da almayı başardık. Bu konuda yönetim kurulu üyelerime, üyelerime ve gönüllülerimize çok teşekkür ediyorum. “

Ak Parti devlet olanaklarını kullandı

14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerini Millet İttifakı olarak değerlendiren İyi Parti İlçe Başkanı Necmi Sert “ Bir tarafta devletin tüm gücünü ve olanaklarını kullanan bir aday ve Cumhur İttifakı varken diğer tarafta ise kendi yağı ile kavrulan İyi Parti ve Millet ittifakı vardı. Kısacası bu seçimler asla adil ve eşit şartlarda yapılmamıştır.

Örnek vermem gerekirse 12 Mayıs Cuma gecesi malzeme ve erzak dolusu bir TIR aracı Çınarlı mahallesine gelmiş ve vatandaşlara seçim yatırımı olarak erzak ile malzemeler dağıtılmıştır. Sadece o gecede dağıtılan erzak ve malzemenin parası İyi Parti İlçe Teşkilatının tüm seçim harcamalarından kat ve kat fazla olduğunu söyleyebilirim.

Ülkenin genelinden oy almalıyız

Millet İttifakı olarak her iki seçimde de üzerimize düşenden fazlasını yaptık. Ancak sonuca ulaşamadık. Ama enseyi karartmaya ve umutsuzluğa düşmeye gerek yok. Devletin tüm gücünün kullanıldığı seçimlerde Millet İttifakı olarak yüzde 48 oranında oy almayı başardık. Bu durum ilerisi için bizleri umutlandırıyor. Ancak yine bu seçim sonuçlarını gerçekçi bir şekilde sorgulanması gerektiğini de düşünüyoruz. İç Anadolu, İç Ege, Karadeniz ve Doğu Anadolu’nun bir kısmında çok başarısız sonuçlar aldık. Kıyılara sıkışan, ülkenin tamamından oy alamayan bir İttifakın seçimlerde başarılı olması olası değildir. O yüzden yukarıda belirttiğim bölge ve şehirlerde daha fazla çalışmalıyız. İyi Parti olarak o bölgelerde güçlü olsak da Millet İttifakının gölgesinde kaldık.” Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.