MEHMET ATAK: BANDIRMA’DAKİ OYLARIMIZI ARTTIRDIK

MEHMET ATAK: BANDIRMA’DAKİ OYLARIMIZI ARTTIRDIK

ABONE OL
2 Haziran 2023 09:59
MEHMET ATAK: BANDIRMA’DAKİ OYLARIMIZI ARTTIRDIK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak 15 gün arayla gerçekleşen seçim çalışmalarında ilçe örgütü olarak çok özverili ve sistemli bir çalışma gerçekleştirdiklerini ifade etti.

İkinci turda oylarımızı ve farkı arttırdık

Seçim sonuçları bizim istediğimiz gibi olmasa da tüm örgüt olarak kararlı ve dik duruşumuz bugünde devam ediyor şeklinde konuşan CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak “ Moralimizi yine yüksek tutuyoruz. Seçimlerde istediğimiz, arzuladığımız bir şekilde sonuçlar alamadık. Ancak oransal ve sayısal olarak Bandırma’da oylarımızın arttığını görüyoruz. Bandırma’da Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilk turda 61 Bin 511 oy alırken bu rakamı ikinci turda 64 Bin 723’e çıkarmayı başardık. İki aday arasındaki oransal farkında yüzde 65 oranına çıkardık.

CHP olarak her sandıkta görevlimiz vardı. Ekstra her bina da bina sorumlumuzla beraber avukatlarımız hazır bulundu. Yapılan seçimlerde Bandırma’da veriler oldukça hızlı girdi ve herhangi bir itiraz da yaşanmadı. Kırsal mahalleler haricinde Bandırma’daki tüm sandıklarda Kemal Kılıçdaroğlu önde çıktı.”

Devlet olanakları etkili oldu

Seçim sonuçlarını değerlendirmeye devam eden CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak “ Bu seçimlerde iktidar, devletin tüm olanaklarını etkili bir şekilde kullandı. Bu da seçim sonuçlarında etkili oldu. Daha önceki seçimlerde 3 bakan istifa ederek yerlerini bağımsız bakanlara bırakırlardı. Bu da seçimlerde eşitliği ve adaleti  sağlardı. Lakin bu 3 bakan istifa etmedikleri gibi milletvekili seçilerek Bakanlık yetkilerini fütursuzca kullandılar.

Devletin gücü derken göz ardı edemeyeceğimiz bir başka etkende Ak Parti kanalı ile liyakatsız bir şekilde işe alınanları kast ediyorum. Bu kişiler işlerini kaybetmeme adına kullandıkları oyları bile fotoğraflayarak amirlerine ispatlama gereği duydular. Bu kişilerin sayılarını kimse bilmiyor.

Yurtdışında oy kullanımlarında da adaletsizlikler yaşandı. Şöyle ki, Amerika Birleşik Devletlerinde çok geniş yüzölçümüne karşın sadece 9 sandık seçimlerde kullanıldı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun önde olduğu ülkelerde bu engeller vatandaşın önüne çıkarıldı. Seçimlere belki de en yoğun etkiyi ise sayıları asla bile belli olmayan, ne zaman yurttaşlık verildiği bilinmeyen Suriyeli, Afgan, Pakistan, Katarlılar vurdu. “

Ülkede yaşamayanlar bizim yerimize karar verdi

Yurtdışında yaşayanlar, sadece 15 ülkeye tatile gelenler bizlerin nasıl yaşayacaklarına ve kimler tarafından nasıl yönetileceğimizin kararını verdiler diyen Başkan Atak “ Bu seçimlerde televizyonlar ve sosyal medya çok etkili oldu. TRT başta olmak üzere birkaç televizyon kanalı haricindeki tüm kanallar 24 saat Ak Parti propagandası yaptı. TRT Erdoğan’a 60 saat yer verirken Kılıçdaroğlu için sadece 6 saat zaman tanındı.  Bu küçük bir detay gibi görülse de olayın boyutu çok daha büyüktü. Kırsal ve yaşlı kesimler sosyal medyayı kullanmadan sadece televizyon kanallarından ülkeyi ve Dünya’yı takip ediyorlar. Montaj görüntüler ve yalan haberler ile bu kitle yönlendirildi.

CHP olarak sosyal medyayı etkili kullansak da kırsal kesime ulaşamadık. İç Anadolu ve Karadeniz bölgeleri başta olmak üzere istediğimiz sonuçları alamadık. “

Bandırma gibi Büyükşehiri de kazanacağız

Yerel seçimlerde sıkıntı yaşamayacaklarını belirten CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak “ Balıkesir ve Bandırma’da Millet İttifakı seçimlerde önde çıktı. Tek bir aday etrafında birleşildiğinde ve güçlü bir adayla Balıkesir Büyükşehir Belediyesini kazanacağımızı gördük Bandırma’da ise geçen seçimlerdeki oy farkını daha da arttıracağımızı rahatlıkla söyleyebiliriz. “ Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.