BOZKURT: SEÇİMİN KADERİNİ MİLLİYETÇİLER VE ÜLKÜCÜLER BELİRLEDİ

BOZKURT: SEÇİMİN KADERİNİ MİLLİYETÇİLER VE ÜLKÜCÜLER BELİRLEDİ

ABONE OL
2 Haziran 2023 09:56
BOZKURT: SEÇİMİN KADERİNİ MİLLİYETÇİLER VE ÜLKÜCÜLER BELİRLEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt seçim sonuçlarını Şehir Gazetesine değerlendirdi.  Barış içinde demokratik kurallar çerçevesinde Türk halkı sandığa giderek kararını Cumhur İttifakı yönünde verdi. Seçimin kaderini milliyetçiler ve ülkücüler belirledi dedi.

Vatandaşın tercihi istikrar ve hizmet oldu

Batılı ülkelerde asla yaşanmayacak bir şekilde yoğun bir katılım ile seçimlerin gerçekleştiğini söyleyen MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt “ ülkemizdeki ilk tur seçimlerine katılım oranı yüzde 87, ikinci turda ise yüzde 84 oranında gerçekleşti. Batılı demokratik ülkelerde katılım oranları yüzde 50-55 oranlarında kalırken ülkemizdeki katılım oranları seçimlerin ne kadar demokratik bir ortamda gerçekleştirildiğini göstermiştir. Bu oran vatandaşlarımızın siyasi bilincini ve sorumluluk noktalarındaki duyarlılıklarının ispatıdır. Vatandaşlarımız sandıklara ve oylarına sahip çıkmıştır.

Türkiye genel siyasetine baktığımız zaman vatandaşların istikrara, hizmete ve güvene oy verdiklerini görüyoruz. Muhalefetin ötekileştirici, kutuplaştırıcı söylemlerine ve jakobenliğe vatandaşlar itibar etmemiştir. Vatandaşlarımız çok net bir şekilde tercihini Cumhur ittifakı yönünde kullanmıştır. Kaybedenin olmadığı bu seçimlerde kazanan Türk milleti ve Türk Dünyası olmuştur.”

Vatandaş içi boş vaatlere itibar etmedi

Bu seçim sonuçlarına göre 2. Yüzyılın Türk Dünyası olacağını belirlediğini ifade eden Başkan Bozkurt “ Önce yaşanan pandemi süreci, sonrasında Dünya’da yaşanan ekonomik kriz, Ukrayna Rusya savaşı ve son olarak yaşanan büyük deprem dolayısıyla seçimlere esasında tam muhalefete uygun ortamda girdik. Tüm olumsuzlulara karşın vatandaşlarımız sağduyu ile oylarını kullandılar. Muhalefetin içi boş yerine getiremeyecekleri vaatlerine itibar etmediler. Depremzede vatandaşlarımız,  bedava ev sözü verenlere değil evin yarı parasını vereceğiz diyenlere güvendi.

21 yıllık siyasal yorgunluğa rağmen karşısında batılı devletler, içimizdeki işbirlikçi kuruluşlar ile beraber 6+1 siyasi partiler olmasına rağmen iktidar hala seçimlerden zafer çıkıyorsa muhalefetin kendini check etmesi gerektiğini düşünüyorum. Milletimiz kullandığı oylar ile Türkiye’nin batılı başkentlerden değil, Ankara’dan yönetilmesi isteğini göstermiştir. Millet sağduyu ile demokrasiye, devletine ve hükümetine sahip çıkmıştır. Bundan sonra partilere düşen milli politikalar üreterek vatandaşlara hizmet üretmektir. “

 

Seçimlerin artık geride kaldığının altını çizen MHP İlçe Başkanı Bekir Bozkurt “ Şimdi birlik olma ve verilen sözlerin tutulma zamanıdır. Seçim sonuçlarının milletimize ve ülkemize hayırlara vesile olmasını diliyorum. “ Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.