ÖZTAYLAN’DAN BAKAN KACIR’A ZİYARET

ÖZTAYLAN’DAN BAKAN KACIR’A ZİYARET

ABONE OL
3 Mayıs 2024 16:42
ÖZTAYLAN’DAN BAKAN KACIR’A ZİYARET
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan, beraberinde Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz ve Marmara OSB Yönetim Kurulu Başkanı Menderes AKAR ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih KACIR’ ı, ziyaret etti. Marmara OSB’nin kurulması, Bandırma OSB’deki genişleme yatırımları ve Gönen OSB’nin Tarıma Dayalı İhtisas OSB olması sonrasında yerli ve yabancı yatırımcının göz bebeği haline gelen Bandırma’da, Üniversite ve Sanayi İş Birliği alanları ön plana çıkıyor. Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan ziyaret hakkında yaptığı açıklamada, “Ziyaret kapsamında Güney Marmara Bölgesindeki gelişme ve çalışma alanları, öne çıkan sanayi kollarının durumu ve ihtiyaçları görüşüldü. Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi adı altında yürüttüğü strateji, ülkenin teknolojik ve ekonomik bağımsızlığını güçlendirmeyi, yerli ve milli teknolojilerin geliştirilmesini ve toplumsal farkındalık oluşturmayı hedeflemektedir. Kamu ve özel sektörün yaptığı ve yapmaya devam ettiği yatırımları üniversitelerimizin geliştirdiği becerilerle işleyerek bu hedef doğrultusunda bölgemize kazandırılması oldukça önemlidir” dedi.

Bandırmalı Genç Girişimcilerden Öztaylan ’a Ziyaret

Çalışmalarına Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği çatısı altında devam eden Bandırma Ticaret Odası Genç Girişimciler Kurulu heyeti Başkanı Anıl Bekdemir ve beraberindeki kurul üyeleri  Ankara’da Ak Parti Balıkesir Milletvekili Ali Taylan Öztaylan’ ı ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Bandırma’daki Sanayi ve Ticari gelişmeler görüşülerek mevcut girişim alanlarının istişaresi gerçekleştirildi. Kurul olarak yapılan projelerin sunumu yapılırken, Bakanlıklar ve Güney Marmara Kalkınma Ajansı kapsamında yürütülmesi planlanan projeler kapsamında da destek istendi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.