ADIGÜZEL: 7/24 ÇALIŞMA İÇİNDEYİZ

ADIGÜZEL: 7/24 ÇALIŞMA İÇİNDEYİZ

ABONE OL
3 Mayıs 2024 14:53
ADIGÜZEL: 7/24 ÇALIŞMA İÇİNDEYİZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Adıgüzel Şehir Gazetesine yaptığı açıklamalarda belediye olarak tüm birimlerimizle beraber yoğun bir çalışma içindeyiz dedi.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli çalışıyoruz

Bir süredir Bandırma’da kirlilik sorunu yaşandığını ifade eden Başkan Yardımcısı Cemal Adıgüzel “ Temizlik, Park ve Bahçe ekiplerimiz göreve geldiğimizden bu yana 7/24 bir çalışma içindeler. Yollarımız ve kaldırımlarımız bir yandan onarılırken, bir yandan da Bandırma’yı saran otlar temizleniyor. Tamiri gereken çöp konteynerleri onarılırken mevsimsel olarak yapılan konteyner yıkama işleminde başlayacağız. Cami ve Kuran kurs çevrelerinde temizlikler devam ediyor.

Sinekle mücadele için araçlarımız yetersiz idi. Bunun için Balıkesir Büyükşehir Bleediyesinden 2 yeni araç talep ettik. Yeni araçlarımız geliyor. Sinekle mücadele yaz aylarında akıllara gelse de esas mücadele larva yumurtlama dönemi olan kış aylarında yapılması gerekir. Bandırma Belediyesi olarak bu konuda tecrübeliyiz ve sinekler ile nasıl mücadele edileceğini biliyoruz.

Süs havuzları faal hale getiriliyor

Cumhuriyet Meydanında bulunan süs havuzlarımız atıl durumda idi. Bu konuda vatandaşlardan yoğun şikayet alıyorduk. Bu çerçevede ya havuzları yıkacaktık ya da yapılacak düzenlemeler ile daha fonksiyonel hale getirecektik. Bizde başladığımız yenileme çalışmaları ile havuzumuzu faal hale getireceğiz. Çevreyi ıslatmama adına fıskiyeleri daha düşük sevilerde tutacağız. Yalova’dan gelen çiçeklerimizin ekimin Park ve Bahçeler Müdürlüğümüz tarafından hızla yapılıyor. Kentin güzelleşmesi için çalışmalar yoğun bir şekilde yapılıyor. Bandırma Belediyesi olarak yaptığımız tüm çalışmaları Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile koordineli olarak yapıyoruz. Bu konuda Ahmet Akın Başkana da teşekkür ediyoruz.“

Marmara Belediyeler Birliğinde yeni başkan Ahmet Akın olsun

Belediyelerin mali açıdan sıkıntılı dönemlerden geçtiğini belirten Bandırma Belediye Başkan Yardımcısı Cemal Adıgüzel “ Bu sıkıntılar bizler için asla mazeret olamaz. Tüm birimlerimiz beraber Bandırma için verdiğimizi sözleri tutacağız.

Kamuoyunda pek bilinmeyen ama belediyeler için önemli bir konuyu söylemek istiyorum. Bilindiği üzere Marmara Belediyeler Birliği var. Marmara bölgesindeki tüm ilçe belediyelerde bu birliğin üyesidir. Belediyelere İller Bankasından gelen paraların % 3’ü kaynağından kesilerek bu birliğe aktarılır. Bandırma Belediyesi olarak bugüne kadar Marmara Belediyeler Birliğinden hiç katkı almadık. Toplanan paralar Ak Partili belediyelere aktarıldı. Yakında Marmara Belediyeler Birliğinde seçim olacak. Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Akın’ın yeni başkan olmasını bekliyoruz. O zaman Bandırma Belediyesi de bu birlikten kaynak alabilecek. Yapacağımız projelerde finans getirisi sağlamış olacağız. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.