NEGATİF TEST SONUÇLARINI GÖSTERİP DAVACI OLDU

NEGATİF TEST SONUÇLARINI GÖSTERİP DAVACI OLDU

ABONE OL
12 Aralık 2023 16:15
NEGATİF TEST SONUÇLARINI GÖSTERİP DAVACI OLDU
2

BEĞENDİM

ABONE OL

Balıkesir’de yayınlanan bir gazetede hakkında yazılan iddialara Bandırma Adalet Sarayı önünde yaptığı basın açıklamasıyla yanıt veren Bandırma Belediyesi İnsan Kaynakları A.Ş. Müdürü Metehan Turan, “Bizim abdestimizden şüphemiz yok. Yalan haber yapanlara Bandırma halkı yanıt verecektir” dedi.

Avukatlarıyla beraber Bandırma Adliye Sarayına gelerek haberi yapan basın kuruluşu ve bu haberlerin yer aldığı gazeteyi Bandırma’da mahallelerde dağıtan kişiler hakkında dava dilekçelerini veren Bandırma Belediyesi İnsan Kaynakları Şirketi Müdürü Metehan Turan ” Bizler her zaman basın özgürlüğünde yana olan ve basın özgürlüğünü her ortamda savunan kişiler olduk. Ancak yazılanlar basın özgürlüğünden çıkarak itibar suikastına döndü. Belediye Başkan Adaylığı’nın açıklanmasına kısa bir süre kala Tolga Tosun’u karalama kampanyasına dönüştürüldü. Ben Bandırmalıyım, Bandırma beni tanır. Bu gibi asılsız haberlere yanıtı ben değil Bandırma halkı verecektir. Bizler hukuka inanan insanlarız. Ailemi de içine alacak bu asılsız iftiraların hesabını hukuk önünde soracağız. Bugüne kadar geçen zaman içinde çok sayıda destek telefonları ve mesajlar aldım. Gerçeklerin gün yüzüne çıkacağından zerre kadar kuşkum yok. O yazılanlara karşılık sizlerle sabıka kaydımı ve 11-12-2023 günü aldığım laboratuvar tetkik raporlarını paylaşıyorum. Bundan sonrasına artık hukuk karar verecek ” dedi.

Metehan Turan’ın avukatı Sibel Şenol da açıklamalarda bulunarak “Metehan Turan’ın adli sicil kaydı ve negatif test sonuçlarını sizlerle paylaşıyoruz. Yalan haberlerin çıkmasının hemen ardından bahse konu olan gazeteye tekzip başvurusunda bulunduk. Ancak hala yanıt veren olmadı. Yalan haberleri yapanların peşini asla bırakmayacağız. Haklarında maddi ve manevi tazminat davaları açıyoruz. Bu süreçte bazı kimseler o gazeteyi Bandırma’da bazı mahallelerde dağıtma yoluna gittiler. Emniyet kameralarından bu kişileri tespit ediyoruz. Gazeteyi dağıtanlar hakkında da dava süreçlerini başlatıyoruz. Var olduğu söylenen dosyalara nasıl ulaşıldığını da öğreneceğiz. ” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.