MÜFTÜLÜK 27 FARKLI DİLDE KİTAP DAĞITIMI YAPTI

MÜFTÜLÜK 27 FARKLI DİLDE KİTAP DAĞITIMI YAPTI

ABONE OL
12 Aralık 2023 14:43
MÜFTÜLÜK 27 FARKLI DİLDE KİTAP DAĞITIMI YAPTI
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından Bandırma’daki birçok kuruma verilmek üzere Bandırma İlçe Müftülüğü’ne 27 ayrı dilde kitap gönderildi.

Türkçe kitapların yanı sıra farklı dillerde yazılan kitapları Bandırma İlçe Müftülüğü’nün teslim aldığını belirten Müftü Abdulhamid Pehlivan, “Bandırma’da yabancı öğrenci sayısının fazla olması, şehrimizi ziyaret eden yabancı turistlerin olması ve okullarımızda yabancı dilde İslami kitap eksikliği nedeniyle Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından bize çok sayıda kitap gönderildi. Biz de bu kitapları uygun olan yerlere hediye etti. Kitapların bir kısmını Bandırma Ali Öztaylan Anadolu İmam Hatip Lisesi, bir kısmını da Bandırma Fen Lisesi’ne hediye ettik.” dedi.

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi için farklı dillerde yazılan kitapların gönderildiğini belirten Müftü Pehlivan, “Yabancı kitapların bir kısmını da Bandırma Haydar Çavuş Camisi’nin kütüphanesine yerleştirdik. İsteyen yabancı misafirler ve vatandaşlarımız buradan alarak okuyabilecekler. Aynı zamanda Diyanet İşleri Başkanlığımız tarafından Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi’nin kütüphanesine bağışlanmak üzere birçok kitap gönderildi. En kısa süre içinde bu kitapları da yeni Rektörümüz Prof. Dr. İsmail Boz’a teslim edeceğiz.” diye konuştu.

Müftü Pehlivan , “Yabancı dildeki İslam ile ilgili kitaplarımızı okullarımıza teslim ettik. Bu hediyelerimizin hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Birçok dilden kitap bu kütüphanelerde okumaya açık olacak. Toplam 27 farklı dilde kitabımız bulunuyor. Almanca 11, İngilizce 12, Rusça 12, Fransızca 11, Arapça 5, İspanyolca 4, İtalyanca 2, Çince 3, Japonca 4, Korece 3, Kürtçe 4, Farsça 4, Endonezce 2, Azerice 3, Özbekçe 4, Svahilice 2, Romence 2, Bulgarca 2, Arnavutça 2, Boşnakça 2, Ukraynaca 3, Hintçe 3, Kazakça 4, Gürcüce 4, Felemenkçe 3, Portekizce 3 ve Ermenice 2 olmak üzere toplam 116 kitabı Bandırma’daki kurumların kütüphanelerine kazandırdık.” dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.