NECMİ SERT ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

NECMİ SERT ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ

ABONE OL
7 Aralık 2023 11:00
NECMİ SERT ADAY ADAYLIĞINDAN ÇEKİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL
İyi Parti’den belediye başkan aday adayı olan Necmi Sert sosyal medya hesabından yayınladığı mesaj ile adaylıktan çekildiğini duyurdu. Bilindiği üzere Necmi Sert belediye başkan adaylığı için İyi Parti İlçe Başkanlığından istifa etmişti.
Necmi Sert yayınladığı mesajında İYİ Parti Balıkesir’de huzuru bulabilmesi ve başarılı olabilmesi için helalleşmeye ihtiyacı vardır diyerek ”  Helalleşmenin olabilmesi için, partimiz için çok fazla emek harcayan ( maddi manevi) çok başarılı bir İl Başkanlığı dönemi geçiren Özlem Ural  hanımefendiye gerekli ilgi ihtimam göstermelidir.
Büyük yalan ve iftiralar ile görevlerinden aldırılan Altıeylül İlçe Başkanımız İsmail Özay Başkanım ve Susurluk İlçe Başkanımız İsmail Çakır  başkanıma iade-i itibarları verilmeli eğer kabul ederlerse görevlerine tekrar iade edilmelidirler. Çünkü bu iki İlçe Başkanımız Balıkesir’de en başarılı İlçe Başkanlarımızın başında gelmekteydiler Altıeylül İlçe Başkanımız Balikesir’deki toplam İYİ Parti üye sayımızın %21’ni tek başına gerçekleştirmiş bir Başkanımızken görevden aldırılmış (hem de seçimlere 20 gün kala) ve görevden alınması bir milletvekiline mal olmuştur. Susurluk İlçe Başkanımız İsmail ÇAKIR Başkanımız da İlçesinde Belediye Başkanlığını kazandırmış bir İlçe Başkanıdır. Bu iki Başkanımızın görevlerinden aldırılmasının temel sebebi Balikesir’de partinin yeniden dizayn edilmek istenmesi ve delege çoğunluğu elde etme düşüncesidir.
Bundan böyle hiç bir hal ve şartta İl Kongrelerine müdahale edilmemeli ve delegenin hür iradesiyle seçimini yapması sağlanmalıdır. Bu konu ile ilgili çok şey yazabilirim ama buradan yazmam. Bunlar olmazsa ne olur derseniz ne olacağını hep beraber yaşayıp göreceğiz. Bundan böyle İYİ Parti’de hiç bir yere ve makama aday veya aday adayı değilim. Bütün dostlarıma saygılar sunuyorum.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.