MUHASEBECİLER HAFTASI KUTLANDI

MUHASEBECİLER HAFTASI KUTLANDI

ABONE OL
1 Mart 2024 12:08
MUHASEBECİLER HAFTASI KUTLANDI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Her yıl 1-7 Mart tarihleri arasında kutlanan Muhasebeciler Haftası nedeniyle Cumhuriyet Meydanında tören düzenlendi. Törene Belediye Başkan Vekili Sıtkı Ağan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mutlu Aslan, İŞKUR Müdür yardımcısı Mümin Erbil ve muhasebeciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odası Bandıma Temsilcisi Yusuf Can günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.

Yusuf Can konuşmasında “ Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleğinin toplumun tüm kesimlerine tanıtılması, ülke ekonomisine ve iş dünyasına sunduğu değer ve faydaya ilişkin farkındalığın arttırılması amacıyla 1-7 Mart, Muhasebe Haftası olarak kutlanmaktadır. Bu önemli haftada, mesleğimizin ve Cumhuriyetimizin birlikte yürüttüğü bu yolculuğu kutlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz.

Ülkemizde Mali Müşavirlik ve Yeminli Mali Müşavirlik mesleği ile meslek örgütü, Anayasamızın 135’inci maddesine istinaden kurulmuştur. Bugün mesleğimize dair iş ve işlemler 3568 sayılı Meslek Yasasına istinaden, 125 bin 526 Serbest Muhasebeci Mali Müşavir ve 5 bin Yeminli Mali Müşavir ile 18 bin stajyer ülke genelinde faaliyet göstermektedir. Mesleğimiz, Cumhuriyetimizin ve toplumumuzun gelecek gücünü oluşturan temel taşlardan biridir. Her geçen yıl, işletmelerin finansal sağlığını koruma ve güçlendirme misyonunu üstlenen Mali Müşavirler, ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır. Mesleğimiz, 35 yıllık yolculuğunda kurumsallaşma sürecini tamamlayarak, ülkemizin iktisadi hayatının vazgeçilmez bir kurumu olmuştur.

Başta Hazine ve Maliye Bakanlığı, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, olmak üzere KGK, TÜİK, BDDK, SPK, EPDK ve Hazine Müsteşarlığı, KOSGEB gibi, ekonomideki diğer düzenleyici ve denetleyici kamu kurumları da meslek mensuplarımızın hizmetlerinden yararlanmaktadırlar. Sistemin başarılı çalışmasında kamu görevlileri kadar meslektaşlarımızın payının en üst seviyelerde olduğu bütün kamuoyunca bilinmelidir.

TÜRMOB ve Odalarımız; kamu yararına, sürekli yüksek kalitede hizmet sağlayan standartlarla, muhasebe ve denetim mesleğinin dünyadaki gelişmelere paralel olarak derletilmesi ve geliştirilmesi için çalışmakta gerek stajyerlerimizin ve meslek mensupla bir özverile almaktadır. Erekse mesleğin uygulanmasına yönelik sorunların çözümü konusunda büyük Bu duygularla Serbest Muhasebeci Mali, Muhasebe Haftasını kutluyor, dünyamız, ülkemiz meslektaşlarımız için s sağlıklı, huzurlu günler diliyorum.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.