MORALI: PAŞAKONAK’TA DEĞİŞİM RÜZGARLARINI ESTİRDİK

MORALI: PAŞAKONAK’TA DEĞİŞİM RÜZGARLARINI ESTİRDİK

ABONE OL
1 Mayıs 2024 09:45
MORALI: PAŞAKONAK’TA DEĞİŞİM RÜZGARLARINI ESTİRDİK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Mahalle muhtarlığı için 3 adayı yarıştığı 31 Mart Yerel seçimlerinden başarıyla çıkarak Paşakonak Mahalle muhtarı seçilen Betül Moralı ilk röportajını Şehir Gazetesine verdi.

Kadın muhtar olmanın avantajlarını şimdiden yaşıyorum

Uzun bir süredir Kent Konseyi Kadın Meclisinde ve çeşitli STK’larda görev yaptığını belirten Betül Moralı “ Bu örgütlerdeki çalışmalarım bana büyük tecrübeler kazandırdı. Bu tecrübelerimi mahallem için kullanmak amacıyla muhtar adayı oldum. Sağ olsunlar mahalle sakinleri de bana bu görevi layık gördüler. Herkese teşekkür ediyorum.

Ben asker kökenli bir ailenin kızıyım. Disiplinli çalışmaya alışığım. Bu çerçevede muhtarlık çalışmalarına 6 ay önce başladım. Erken deseler de kendimi tanıtmak için çok çalışmalıydım. Azalarımla beraber her evin kapısını çaldık. Her insana dokunmaya çalıştık. Tüm Paşakonak Mahalesinde 2 turlu çalışmalar yürüttük. Tüm sorunların ne olduğunun notlarını aldım. Sonunda da başarılı olarak Paşakonak Mahalle muhtarı seçildim. Bu başarı da kuşkusuz beraber çalıştığım azalarımın da büyük katkısı oldu. Tüm yurtta olduğu gibi Paşakonak Mahallesinde de değişim rüzgarları esti. Bir mahallenin muhtarının kadın olmasının büyük avantajları olduğunu düşünüyorum. Mahalle sakini kadınlarımız muhtarlıklara çok daha rahat geliyorlar. Kadın muhtara çok daha samimi bir şekilde mahallenin sorunlarını anlatabiliyorlar. Bu avantajı ben daha şimdiden yaşıyorum. Kadının elinin değdiği her yerin, her işin güzelleştiğini düşünenlerdenim. Seçilmemim üzerinden kısa bir süre geçmesine karşın mahalle sakinleri ile güzel bir diyalog oluşturduk. ”

Her sokağın bir temsilcisi olacak

35 yılı aşkın bir süreden bu yana Paşakonak Mahallesinde yaşadığını ifade eden muhtar Betül Moralı “ Paşakonak Mahallesi çalışanların çok yoğun olarak yaşadığı bir mahalle. Buna paralel olarak komşuluk ilişkileri küçük mahallere göre daha zayıf. Bunu aşmak adına çalışmalar yapmak istiyorum. Öncelikle her sokakta bir temsilci seçeceğiz. Böylece mahalleyi sokak temsilcileri ile beraber yöneteceğiz.

Mahallemizin büyük ve ağır sorunları bulunmuyor. Yol ve kaldırım sıkıntıları her mahallede olduğu gibi Paşakonak Mahallesinde de mevcut. Paşakonak Mahallesi olarak Devlet Hastanesine ulaşım noktasında sıkıntılarımız var. Reno önündeki durağın kaldırılmasıyla sıkıntı oluştu. Sefer sayılarını da yetersiz. Özgürlük Sitelerindeki çöp konteynerlerinin sayısı yetersiz. Konuyu Belediyemiz ile görüşüp çözeceğiz. Yine aynı sitemizde site geçişleri için yaya yolları istiyoruz. Mahalledeki çöp konteynerlerinin bakımı ve temizliği noktasında yetersizliklerimiz var. Hamit Kaplan Caddesi üzerine özellikle okullarımızın yakınlarına küçük kapaklı çöp kutuları konulması gerekiyor. Kent Konseyi Kadın Meclis üyesi olarak sosyal sorumluluk projelerine ağırlık vereceğim. Mahalle sakinlerini kaynaştırmak adına yurt içi seyahatler organize edeceğiz. İlkini de Hacıyusuf Mahallesi, Haydarçavuş Mahallesi ve Levent Mahallesi ile ortaklaşa olarak Edirne Kakava Şenliklerine yapacağız. Ben BANDAK üyesiyim. Kapıdağ’ın güzelliklerini tanıtmak amacıyla sık sık Kapıdağ’a gezileri yapmak düşüncesindeyim. Bu konuda BANDAK ile ortak hareket edeceğiz.

Mahallemizde sokak hayvanlarının sayısı oldukça fazla. Sokak canlarımıza Paşakonak Mahallesi olarak çok duyarlı olacağız. Onlar için Belediyelerimizden destek alarak farkındalık projeleri hazırlayarak her sokağımızda sabit beslenme noktaları planlayacağız.. “ Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.