MİRZA: BANDIRMASPOR DERNEK STATÜSÜ İLE YÖNETİLEMEZ

MİRZA: BANDIRMASPOR DERNEK STATÜSÜ İLE YÖNETİLEMEZ

ABONE OL
4 Temmuz 2024 09:55
MİRZA: BANDIRMASPOR DERNEK STATÜSÜ İLE YÖNETİLEMEZ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Spor Vakfı olağan genel kurulu gerçekleştirildi

Bandırma Gençlik Spor ve Kültür Vakfı olağan genel kurulu Santral Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. Tek liste olarak yapılan seçimlerde Belediye Başkanı Dursun Mirza Vakıf başkanı oldu. Vakfın olağan genel kurulu saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Üyelerin önerisi ile Adnan Erdan Divan Başkanlığına seçilirken, Erhan Arıker, Tolga Tetik ve Yiğit Eken divan kurulunu oluşturdular. Okunan faaliyet raporu, gelir gider tablosu ve denetim raporları oy birliği ile kabul edildi.

Okunan raporlara göre Bandırma Gençlik Spor ve Kültür Vakfı gelirlerinden 1 Milyon 50 Bin Tl’yi Bandırmaspor’a verirken Bandırma’daki amatör spor Kulüplerine 75 Bin TL aktarılmış. Yine raporlara göre Vakfın 55 dönüm arazisi, Eski Bandırmaspor Kulüp binası, Sevgi yolu üzerinde taşınmazı ile Paşabayırı Mahallesinde Vakfa hibe edilen 3 M2 lik yeri bulunuyor.

Mirza: Bandırmaspor artık AŞ olmalıdır

Tek liste olarak seçimler teamüller gereği Vakfa başkan olan Bandırma Belediye Başkanı Dursun Mirza yaptığı konuşmada kulübün artık dernek statüsü ile yönetilemeyeceğini ifade ederek, Bandırmaspor Kulübü artık AŞ olmak zorundadır dedi.

Bir önceki başkanlık döneminde AŞ olmak ile ilgili olarak yaşanan gelişmeleri bir kez daha anlatan Dursun Mirza “ O dönemde birkaç kişi görüşmelerimiz olmuştu. Süleyman Hurma ile her konuda anlaşmıştık. Bizden sadece yeni stat için yer istemiş bizde o yeri vermeyi kabul etmiştik. Ancak ne oldu ise son gece Bandırmaspor’u satanı bizde satarız kampanyası başlatıldı. Bizde AŞ olma projesinden vazgeçmiştik. Aradan yıllar geçmesine karşın hala Bandırmaspor’un dernek statüsü ile yönetilmesinin zorlukları yaşanmaya devam ediyor. Onur Göçmez gibi bir kahraman çıkmasaydı Bandırmaspor ne olurdu düşünmek lazım.

Bandırma Gençlik Spor ve Kültür Vakfının isminden anlaşılacağı üzere geniş bir amacı var. 2014 yılında Vakıf başkanlığımda TIR Parkını gelir olarak Bandırmaspor’a kazandırdık. Yanına benzinlik yeri yaptık. 20 senelik kiralanarak kira bedeli peşin olarak alındı. 55 dönümlük arazinin sanayi arazisi haline döndürülerek gelir etmeyi planlamıştık. Şimdi o arazi de Bandırmaspor antrenman ve kamp binası yapıldı. Bizden sonra da ne yazık ki başka bir gelir projesi yaratılamadı. Gelirler de düzenli olarak toplanılamamış. Yeni yönetim kurulu olarak daha geniş bir açıklamayı basın önünde yapacağız. “ Dedi.

Yapılan seçimler sonucunda Bandırma Gençlik Spor ve Kültür Vakfı’nın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu;

Erhan Elmastaş, Serdar Kuter, Bilgen Süngü, Münir Dilek, Bahadır Çemberci, Hasan Çakmak, Hamit Gürer, Ertunç İşbay

Denetim Kurulu;

İhsan Şen, Gürkan Yücel, Murat Batıer

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.