MİLLET İTTİFAKI BALIKESİR’DE ADAYLARINI TANITTI

MİLLET İTTİFAKI BALIKESİR’DE ADAYLARINI TANITTI

ABONE OL
14 Nisan 2023 17:30
MİLLET İTTİFAKI BALIKESİR’DE ADAYLARINI TANITTI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir İl Başkanlığı Millet İttifakı olarak girdiği 14 Mayıs genel seçimlerinde oluşturulan milletvekili listesini kamuoyuna tanıttı.
CHP Balıkesir milletvekillerinin tanıtımı Ali Hikmet Paşa Meydanı’nda yapıldı. CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın da katıldığı tanıtım toplantısında 14 Mayıs seçimlerine vurgu yapıldı. İl Başkanı Erden Köybaşı ev sahipliğinde yapılan tanıtım toplantısında Milletvekili adayları Ensar Aytekin, Serkan Sarı, Burak Dalgın, Seval Bozkurt, Selim Panç, Fatma Salı Karabacakoğlu, Dilek Yalçın, Gülizar Yıldız ve Muharrem Koç kendilerini kamuoyuna tanıttı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın’ın da katıldığı aday tanıtım toplantında CHP’nin milletvekili adayları kendilerini tanıttı. İl Başkanı Erden Köybaşı seçim startını verdiklerini ifade ettiği toplantıda 15 Mayıs sabahı ülkeye baharın geleceğini ifade etti.

“ÜLKE YÖNETİLMİYOR”

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan aday tanıtım töreninde daha sonra İl Başkanı Erden Köybaşı konuşma yaptı. Köybaşı şunları kaydetti:

“Cumhuriyetimizin 100’ncü yılı olan 2023’den geriye baktığımızda tek adam rejiminin yanlış uygulamalar sonucunda “yetersiz olsa da bizden olsun” mantığıyla yapılan liyakatsiz atamaların sonucu eğitimde, ekonomide, dış politikada ülke kaosa sürüklenmiş ve yönetilemez hale gelmiştir. Bu iş bilmez, liyakatsiz kadroların uygulamalarıyla ülkemizde orta direk yok olmuş ve daha düşük gelire sahip yoksul sınıfa eşitlenmiştir. Ülkemizde asgari ücret genel geçer ücret olmuş, neredeyse ülkede çalışanların yüzde 75’i asgari ücretle çalışır hale gelmiştir. Uygulanan yanlış politikalar sonucu ülkemiz endüstriyel ve tarımsal üretimden koparılmış, ithalat yoluyla dışa bağımlı hale getirilmiştir. Gıdaya erişimi zorlaştıran fiyat artışları yurttaşlarımızı yetersiz ve sağlıksız beslenmeye zorladığını hepimiz yaşayarak görüyoruz. Geçtiğimiz bir yıl içinde tüm ürünler hızına yetişilemeyecek oranda zamlanmıştır. Güzel ülkemiz “ben ekonomistim” diyen tek bir adamın yazdığı iktisat teorisinin en pahalı deneyiminin yapıldığı ülke haline getirilmiştir. Gelir seviyesi düşen yurttaşlarımız yükselen bu fiyatlar karşısında alım gücü tamamen erimiş, temel gıdaya bile erişemeyen çocuklarını beslemeyen ciddi bin nüfus çoğunluğu oluşmuştur. Bu karalık tablo gençlerimizi umutsuzluğa sürüklemiş, kurtuluş umudu olarak yurt dışını görmüşlerdir. Çocuk istismarları, kadın cinayetleri başlı başlına toplumsal bir travmaya dönüşmüştür. Yurttaşlarımız paralı hale gelen eğitim ve sağlıktaki yüksek ücretler nedeniyle bu temel ücretlere dahi erişemez hale gelmiştir. Kırsal boşalmış, kentler nüfusu taşıyamaz hale gelmiştir. Ülkemizde temsili demokrasi neredeyse yok edilmiş, bizleri temsilen seçerek meclise gönderdiğimiz 600 milletvekili çalışamaz hale getirilmiştir. Ayrıca bunu da belirtmek isterim de bizler Cumhuriyet Halk Partisi olarak salonlarda, otel lobilerinde kurulan parti değiliz. Üretilen korku politikaları ve kalıcılaşan adaletsizlik yurttaşlarımızı karamsar ve umutsuz hale getirmiştir.

“ÇOK ÇALIŞTIM ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

İl Başkanı Erden Köybaşı’nın konuşmasının ardından CHP milletvekili adayları kürsüye gelerek kendilerini tanıttı. Tanıtımın ardından CHP Balıkesir Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın kabalalık topluluğa seslendi. Akın konuşmasında Kemal Kılıçdarolğlu’nu 14 Mayıs’ta Çankaya Köşkü’ne göndermek için söz istedi. Akın şunları kaydetti:

“Safalar getirdiniz, hoş geldiniz. Size selam getirdim. Aslında bize selamı Sayın Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu Çanakkale’den gönderdi. Ama özellikle size tekrar Balıkesir’e, Balıkesir’in yiğit evlatlarına herkese selamlarını, sevgilerini iletti. Burada olan, olmayan, hangi partiye oy verdi fark etmez, gönlü Balıkesir’e olan, dışarıda olup yine gönlü Balıkesir’de atan; Balıkesir ile dertlenen tüm hemşehrilerimin önünde saygıyla eğiliyorum. Benim ailem sizsiniz dedim inanın çok çalıştım, çalıştık ve daha çok çalışacağız, birlikte başaracağız. Çünkü benim ecdadım, benim ailem, benim, bizim geleceğimiz Balıkesir. Kuvayi Milliye’nin başkenti Balıkesir’in evladı olmak, İstiklal Madalyası’nı göğsünde onurla taşıyan Dedem Ahmet Akın’ın torunu olarak memleketime hizmet etmek benim için en büyük onur, en büyük hizmettir. Ben bu toprakları bize vatan yapan ve bedenlerini vatan için siper eden Balıkesirlilerin torunuyum, bununla gurur duyuyorum” dedi.

CHP Balıkesir Milletvekili Aday Tanıtım Toplantısı yapılan konuşmaların ardından fotoğraf çekimiyle son buldu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.