YILMAZ: DOĞDUĞUM DOYDUĞUM BANDIRMA İÇİN ADAYIM

YILMAZ: DOĞDUĞUM DOYDUĞUM BANDIRMA İÇİN ADAYIM

ABONE OL
5 Nisan 2023 10:14
YILMAZ: DOĞDUĞUM DOYDUĞUM BANDIRMA İÇİN ADAYIM
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Gelecek Partisinden 28. Dönem milletvekili aday adayı olan Dilek Yılmaz, milletvekilli olmak benim hayalimdi bende hayallerimin peşinde koşmak için aday adayı oldum dedi.

1978 yılında Bandırma’da doğduğunu ve 2014 yılından bu yana aşık olduğu kent olan Bandırma’da esnaflık yaptığını söyleyen Dilek Yılmaz “ Ben İki çocuk ve iki torun sahibiyim. Sosyal bilimler ön lisans ve kamu yönetimi lisans sahibiyim. Ayrıca Çanakkale Eğitim Fakültesinde eğitim formasyonu aldım. Türk dili ve edebiyatı 3. Sınıf öğrencisiyim.

Siyasete önce CHP’de başladım. Ancak siyaset yapma ve siyasete bakış açılarımız uyuşmadığı için CHP’den ayrıldım. Gelecek Partisinin kuruluş aşamasında Burhan Deniz’in daveti üzerine bu partide siyaset yapmaya başladım. Milletvekili olmak benim hayalimdi. Tüm yaşamım boyunca her zaman hayallerimin peşinde koşmaya çalıştım. Bu çerçevede Gelecek Partisi’nden 28. Dönem Balıkesir Milletvekili olmak için aday adayı oldum. Bandırma doğduğum, doyduğum ve aşık olduğum bir şehir. Bu şehir için katkıda bulunmak istiyorum.

Siyaseti sosyal, ekonomik ve kültürel olarak eşit ve adil olarak yürütmek hedefindeyim. Bandırma’nın gelişiminde pay sahibi olmak istiyorum. Kuşkusuz her bandırmalı gibi benim de önceliğim Bandırma’nın il olmasıdır. Milletvekili olursam bu uğurda var gücümle çalışacağım. Zira Bandırma ekonomisiyle, nüfusuyla, turizmiyle, sanayisi ve limanıyla il olmayı fazlasıyla hak ediyor. “

Bandırma’nın sorunlarını bildiğini ve çözüm üretme noktasında görüşleri olduğunu belirten Gelecek Partisi 28. Dönem Balıkesir Milletvekili aday adayı Dilek Yılmaz “ Ülkemiz büyük bir deprem felaketi yaşadı. Bandırma’da aktif fayların bulunduğu bir bölgede bulunuyor. Bina stokumuzun büyük bir çoğunluğu 99 depremi öncesi inşa edilmiş. Yani Bandırma’da yeni bir yapılaşmaya ve kentsel dönüşüme ihtiyacı var. Çok acil olarak zemini sağlam olmayan mahallelerde kentsel dönüşüme başlamalıyız. Ancak bu kentsel dönüşümü ev sahiplerini ve esnafı mağdur etmeden yapmalıyız.

Bandırma’nın yolları inanılmaz bozuk, otopark sorunu var. Bu konularda çözüm önerilerimiz var. Ayrıca, bilimsel eğitimin alt yapısını hazırlamak ve geliştirmek için de çalışmalar yapmak istiyorum. “ Dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.