MEHMET TÜM, AHMET AKIN VE DURSUN MİRZA !!

MEHMET TÜM, AHMET AKIN VE DURSUN MİRZA !!

ABONE OL
12 Şubat 2024 18:16
MEHMET TÜM, AHMET AKIN VE DURSUN MİRZA !!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Evet günlerdir kamu oyunu meşgul eden CHP nin Bandırma Belediye Başkan adayı nihayet açıklandı ve 2014-2019 yıllarında Belediye Başkanı olan Dursun Mirza, beş yıllık bir aradan sonra yeniden CHP nin Belediye Başkan adayı oldu.

Kisaca sayın Mirza muradına erdi. Bakın benim tanıdığım Mirza yıllarını siyasete adamış örgütçü, inatçı, intikam almayı seven hırslı bir politikacidir. 2019 yerel seçimlerinden sonraki geçen zaman diliminde de siyasetin hep içinde olmuş devamlı gündemde kalıp partili arkadaşı Tolga Tosun’u kimine göre haklı kimine göre etik olmayan eleştirilerine maruz bırakmıştı. Sadece bunlar mı hayır gezdiği dolaştığı her ortamda ben aday adayı değilim ben 2024 yerel seçimlerinde adayım diyerek CHP genel merkezine rest çekiyor mesajlar veriyor şayet beni aday göstermezseniz ben yine adayım ve bölen olurum, gerisini siz düşünün demek istiyordu. Tabiki genel merkez bu resti gördü ve Dursun Mirza birkez daha CHP nin Bandırma Belediye Başkan adayı oldu ama burada en önemli pay sahibi CHP nin dış örgütlenmeden sorumlu parti meclisi üyesi Mehmet Tüm’dür. Birincisi Tüm ile Mirza’nın uzun yıllar süren halada devam eden bir dostlukları vardı. İkincisi ise Mehmet Tüm’ün, Tolga Tosun’la olan ikili ilişkileri çok iyi değildi, çünkü Balıkesir’deki il kongresin de kendisinin genel merkez delegesi yapılmamasının sorumlusu olarak Tolga Tosunu görüyordu, böylece sayın Tüm bence Mirza’yı desteklemekle de Tolga Tosun’la olan hesabı kapamış oldu.

Buraya kadar tamamda asıl merak konusu bundan sonra neler olacak.

Bilindiği gibi Mirzanin 2019 dan kalma Kılıçdaroğlu’na, Ahmet Ak’ına, CHP genel merkezine bir öfkesi isyan edişi vardı hatta Ahmet Akın için bazı suçlamalarda bulunmuştu, aradan beş yıl geçti maalesef kaderin bir cilvesi ki taraflar yine karşı karşıya geldi.Akın, CHP nin Büyükşehir, Mirza CHP nin Bandırma Belediye Başkan adayları.

Peki şimdi neler olacak. Öncelikle Ahmet Akın’ının o gösterişli seçim otobüsü Bandırma cumhuriyet meydanı na gelecek, Dursun Mirza için şaşalı bir aday tanıtım toplantısı düzenlenecek. beş yıl önce Mirza’nın adaylığına onay vermeyen Ahmet Akın’lar, Ensar Aytekin’ler, Serkan Sarı’lar, Dursun Mirza’nın yanında olacaklar dün dündür bugün bugündür diyerek sarmaş dolaş olup geçmişi unutacaklar ve Mirza’nın elini havaya kaldıracaklar, hem de bu şov bizzat sayın Ahmet Akın tarafından yapılacaktır.

Onun İçinde siz siz olun BÜYÜK LOKMALAR YİYİN BÜYÜK SÖZLER SÖYLEMEYİN…

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.