BANDIRMA BK İLE AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ İŞBİRLİĞİ

BANDIRMA BK İLE AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ İŞBİRLİĞİ

ABONE OL
12 Şubat 2024 12:06
BANDIRMA BK İLE AMERİKAN KÜLTÜR KOLEJİ İŞBİRLİĞİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Basketbol Kulübü ile Amerikan Kültür Koleji arasında eğitim işbirliği protokolü imzalandı. İşbirliği protokol ile yetenekli çocukların akademik eğitimlerini Dünya standartlarında almaları hedeflendi. İşbirliği protokolünü Bandırma Basketbol Kulübü Başkanı Bora Öziş ile Amerikan Koleji Kurucusu Selen Karabıyık ve Okul Kampüs Müdürü Nur Arıkut imzaladılar.

Parmos Otel’de yapılan imza töreninde konuşan Bandırma Basketbol Kulübü Başkanı Bora Öziş “ Projemizin temel hedefi, kulübümüz çatısı altında toplanan basketbol sporuna yetenekli çocukların Bandırma Amerikan Kültür Kolejinde akademik eğitimlerini dünya standartlarında almalarını sağlamaktır. Bir diğer hedefimiz de Bandırma’nın basketbol sporuna yakın ilgisinin avantajını kullanarak kulüp alt yapı çalışmalarımız yanında okul sporları yarışmalarında da Bandırma Amerikan Kültür Koleji adı altında ulusal ölçekte önemli başarılar elde etmektir.

Bu hedefler doğrultusunda kulübümüzün lisanslı sporcuları, Bandırma Amerikan Kültür Kolejinin belirli oranlarda sağlayacağı başarı ve yetenek bursları sayesinde nitelikli akademik eğitim alma fırsatını elde edeceklerdir. Bandırma Basketbol Kulübü olarak günümüz dünyasında tek yönlü gelişimin bireysel ve toplumsal başarıyı kalıcı olarak getirmediğinin bilinciyle çocuklarımızı çok yönlü geliştirmek, milli ve evrensel değerlerin birer paydaşı olmalarını sağlamak için başlangıçta 10 yıllık planlanan projemizin çocuklarımız ve ailelerine hayırlı olmasını dilerken, projemizin hayata geçmesi adına ellerinden gelen tüm fedakarlığı yapan Bandırma Amerikan Kültür Koleji’nin kıymetli yöneticilerine ve Baştaş Grup’a kulübümüz adına teşekkür ediyorum.”

Protokol işbirliği imza töreninde açıklamalarda bulunan Amerikan Koleji Kurucusu Selen Karabıyık “ Bugün burada çok yönlü bir eğitim anlayışıyla hareket eden Amerikan Kültür Özel Bandırma Koleji’nin, akademik gelişim kadar kişisel ve sosyal gelişime verdiği önemin de bir göstergesi olarak, Bandırma Basketbol Dağcılık Yüzme Gençlik ve Spor Kulübü Derneği ile yaptığı iş birliği ve sporcu gençlere verilecek olan basketbol bursları protokolünü imzalamak, bu önemli adımı sizlerle birlikte atmak için bir araya geldik.

 

Basketbol, sadece bir spor değil, aynı zamanda disiplin, takım ruhu, liderlik ve İşbirliği gibi önemli değerleri içinde barındıran bir spor dalı. Bu nedenle, öğrencilerimizin hem akademik başarılarını hem de spor yeteneklerini desteklemek amacıyla basketbol bursu programını başlatıyoruz. Bu burs programıyla, basketbol yeteneklerine ve çalışma azmine sahip öğrencilere ekstra destek sunulacaktır. Bu destek, sadece spor alanında değil, aynı zamanda akademik başarılarına da olumlu yansıyacak ve onları daha başarılı bireyler haline getirecektir. Okullarımız hem yabancı dil eğitiminde, hem de akademik olarak kendini kanıtlamış, öncü uygulamalar ve uluslararası programlarla öğrencilerini dünya vatandaşı olarak geleceğe hazırlayan büyük bir eğitim kurumudur. Aramıza yeni katılacak öğrencilerimiz de geleceğe bizlerle hazırlanacak, belki de ülkemizin tanınmış sporcuları olarak dünyaya açılacaklar. İşte, bu süreçte sahip oldukları donanım, beceriler ve vizyon ile her yerde fark edileceklerine ve öne çıkacaklarına bütün kalbimle inanıyorum.

Son olarak, bu programın hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum. Hep birlikte, öğrencilerimizin başarılarını destekleyerek onların geleceğe daha sağlam adımlarla ilerlemesini sağlayacağız. Tüm öğrencilere başarılar diliyor, teşekkür ediyorum.” Dedi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.