MEHMET KASAPOĞLU’NA  FAHRİ DOKTORA ÜNVANI VERİLDİ

MEHMET KASAPOĞLU’NA FAHRİ DOKTORA ÜNVANI VERİLDİ

ABONE OL
8 Ekim 2023 14:40
MEHMET KASAPOĞLU’NA  FAHRİ DOKTORA ÜNVANI VERİLDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi, ulusal ve uluslararası alanda Türkiye sporuna katkıları nedeniyle eski Gençlik ve Spor Bakanı, AK Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Fahri Doktora unvanı verildi. Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Prof. Dr. Fuat Sezgin Konferans Salonu’nda düzenlenen Fahri Doktora Töreni ile Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na diploması takdim edildi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren ve bu belgeyi Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na vermekten mutluluk duyduğunu söyleyen Rektör Özdemir, “Sayın Doktor Muharrem Muharrem Kasapoğlu’na ulusal ve uluslararası alanda ülke sporuna özellikle de üniversitemiz spor altyapısına yapmış olduğu katkılardan dolayı Spor Bilimleri alanında bir Fahri Doktora Diploması takdim etmek üzere burada toplanmış bulunuyoruz. Aynı zamanda da 2 Ekim 2023 tarihi itibariyle de yeni eğitim öğretim yılımızın açılış toplantısı da sayılır. Değerli Bakanımız Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun yani hepimizin malumu olduğu üzere ulusal ve uluslararası alanda ülkemiz sporuna büyük katkılarda bulunan ülkemizin önemli simalarından birisidir. Bu nedenle Spor Bilimleri Fakültemizin önerisi üzerine üniversitemiz senatosu tarafından kendisine bu diplomanın tevcih edilmesine hep birlikte karar verdik. Kıymetli bakanımızın görevde bulunduğu özellikle son 10 yılda Spor Bilimleri alanına önemli katkılar yaptığını görüyoruz.” dedi.

Konuşmaların ardından Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Süleyman Özdemir, Eski Gençlik ve Spor Bakanı Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na Fahri Doktora Diplomasını takdim etti. Törene; Eski Gençlik ve Spor Bakanı AK Parti İzmir Milletvekili Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Bandırma Kaymakamı Engin Aksakal, Bandırma Cumhuriyet Başsavcısı Cüneyt Demirdaş, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Süleyman Özdemir, Bandırma İlçe Emniyet Müdürü Mesut Demirdaş, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüseyin Elüstü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Celalettin Yanık, Prof. Dr. Alparslan Serel, Prof. Dr. Feyzullah Temurtaş, Genel Sekreter Cihangir Boz, BANSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Funda Dedeoğlu, MÜSİAD Bandırma Şube Başkanı Tolga Tetik, Fakülte Dekanları, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.