KURAKLIK TRAKYA BİRLİK ALIMLARINI ETKİLEMEDİ

KURAKLIK TRAKYA BİRLİK ALIMLARINI ETKİLEMEDİ

ABONE OL
28 Ekim 2023 11:49
KURAKLIK TRAKYA BİRLİK ALIMLARINI ETKİLEMEDİ
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 

Trakya Birlik genel merkez yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kocabıyık, ülkede yaşanan kuraklık ve hava şartlarının ayçiçek üretiminde düşüş yaşatsa da Trakya Birlik olarak bizim alımlarımızı etkilemedi dedi.

Kurak giden yaz aylarının ayçiçeği rekoltesinde kısmi düşüş yaratacağını belirten Hüseyin Kocabıyık “ Ancak Trakya Birlik olarak biz normal alımlarımızı gerçekleştirdik. Geçen sene aynı dönemde Trakya Birlik olarak 310 bin ton alım yapmıştık. Bu sene ise bu rakam 300 bin civarında oldu. Yani geçen seneki alımları bu sene yapmışız.

Ayçiçeğine bu sene Trakya Birlik olarak % 44 yağ oranlı ürüne verdiğimiz kilo başına 15 lira fiyat piyasadaki en yüksek fiyat oldu. Ticaret Borsalarında bu fiyat 13 lira civarında kaldı. Bu fiyatlara yağ oranı 1 puan artıkça da % 1,5 prim ödemesi yapıyoruz.”

Trakya Birlik olarak ürün ödemelerine devam ettiklerini söyleyen Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Kocabıyık “ Trakya Birlik Bandırma Kooperatifi olarak 5 bin 600 ton ayçiçeği alımı yaptık. Birlik olanakları çerçevesinde üreticilerine ödemeler devam ediyor. “ Dedi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.