KEV  EĞİTİME KATKI YAPMAYA DEVAM EDİYOR

KEV EĞİTİME KATKI YAPMAYA DEVAM EDİYOR

ABONE OL
25 Eylül 2023 11:44
KEV  EĞİTİME KATKI YAPMAYA DEVAM EDİYOR
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Kurulduğu günden bu yana Bandırma eğitimine büyük katkılar yapan Bandırma Kültür Vakfı ( KEV ) son olarak şehirdeki Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine 10 adet 3 boyutlu yazıcı bağışladı. Ergun Ozar anısına KEV Yönetim Kurulu üyesi oğlu Poyraz Ozar’ın bağışladığı yazıcılar okul müdürlerine teslim edildi.

Edincik Recep Gencer MTAL, Borsa İstanbul MTAL, Bandırma MTAL, Haydarçavuş MTAL ve Yavuz Sultan Selim MTA Lisesine yapılan 3 boyutlu yazıcı bağış programında konuşan KEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Demiralay “ Kültür Eğitim Vakfı olarak Bandırma Eğitimine destek olmaya devam ediyoruz. Ara eleman sıkıntısı çeken ülkemizde Mesleki ve Teknik Anadolu Liselerine daha fazla önem verilmesi gerçeğinden yola çıkarak 5 okulumuza 3 boyutlu yazıcı bağışlıyoruz. Bağışları yapan Yönetim Kurulu üyemiz Poyraz Ozar’a teşekkür ediyorum.

KEV olarak öğrenci burslarımıza devam ediyoruz. Bandırma Liselerinden mezun olanlara öncelik vermek üzere 65 öğrencimize bu sene 1400 TL burs sağlayacağız. İlk, orta ve lise öğrencilerimize harçlık, servis yardımı ile yemek yardımlarımız devam edecek. 2022 yılında öğrencilerimize yaptığımız yardımlar 1,5- 2 milyon arasında oldu. Üniversitemize de sahip çıkılmasını istiyoruz. Bunun için KEV olarak Bahçeşehir Koleji kampusundaki bir binayı ücretsiz olarak üniversitemizin kullanımına verdik. “

Bağış programında bağış yapan Poyraz Ozar’a teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü “ Kültür Eğitim Vakfı şehrimizdeki eğitime büyük katkılar sağlıyor. Meslek okullarımızdaki 3 boyutlu yazıcı ihtiyacını da KEV olarak karşıladılar. Böylesi bağışlar maddi olarak ölçülemez. Yapılan bu bağışlar okullarımıza ve öğrencilerimize büyük bir destek sağlayacak.” Dedi.

Yapılan konuşmaların ardından 3 boyutlu yazıcılar KEV Yönetim Kurulu Başkanı Yavuz Demiralay ve bağışçı Poyraz Ozar tarafından okul müdürlerine teslim edildi.

 

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.