AYBARS OZAR YAZILARI İLE BANDIRMA ŞEHİR’DE … İŞTE İLK YAZISI

AYBARS OZAR YAZILARI İLE BANDIRMA ŞEHİR’DE … İŞTE İLK YAZISI

ABONE OL
25 Eylül 2023 11:21
AYBARS OZAR YAZILARI İLE BANDIRMA ŞEHİR’DE … İŞTE İLK YAZISI
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Hayatımın hiç bir döneminde Bandırma’dan ve doğrudan Bandırma halkının menfaatlerinin söz konusu olduğu hiç bir konudan uzak kalamadım. Ortaokul ve lise yıllarım Bandırmaspor tribünlerinde aktif bir şekilde geçerken farklı zamanlarda iki taraftar grubunun kurucuları arasında yer aldım.Yine lise yıllarımda Bandırma Gerçek ve İlk Haber gazetelerinde naçizane köşe yazıları yazarken buldum kendimi. Ağırlıklı spor bazen ise siyaset yazıyordum. Araştırmayı severdim kalemim de keskindi. 3 kuşak Bandırmalı bir ailenin ferdi olduğum için memleketime karşı bağlılığım oldukça yüksekti buda konulara duygusal yaklaşmamı sağlar maddi beklentim olmadığı için de yazdığım yazılarla ortalığı karıştırmama sebep olurdu .

Bu sebepten ki zaman geçtikçe kendi yolumu daha bağımsız bir platformda sürdürmem gerektiğini düşünmeye başlamıştım. Spor kamuoyunu yakından takip eder branş fark etmeksizin memlekette ki tüm spor kulupleri ile ilglenmeye çalışırdım.

Bir gün yerel gazeteleri okurken bir şey dikkatimi çekti . Tüm gazeteler spor haberi yazıyordu fakat Bandırmaspor’a ayrılan yer 2 cümleden öteye geçmez iken boy boy manşetlerle büyükler olarak adlandırdığımız İstanbul takımlarının haberleri servis ediliyor, memlekette ki basket takımları , alt yapı organizasyonları hatta Bandırmaspor bile neredeyse yok sayılıyordu. Rahatsız olmuştum bir şey yapmalıydık. Şehirde öncelikle Bandırmaspor hak ettiği değeri görmeli daha sonra da diğer branşlarda faaliyet gösteren büyük küçük spor kuluplerine dikkat çekmeliydik. Ve zamanla İstanbul takımlarının haberlerinin yapılmamasını sağlamaya kadar ileri gitmeliydik .

Fikrin tabanında Bandırma Milliyetçiliği vardı. 15 sene once bu fikir bana sporbandirma.com isimli bir internet haber portalı kurma şevkini vermişti. Kurdum. Önce ,’’Sadece Bandırma’’ sloganını tanıttık ardından 4-5 genç arkadaşımla şehirde faaliyet gösteren amatör profesyonel tüm kuluplerin haberlerini insanlara servis etmeye başlamıştık. Bunu yaparken de diğer yerel gazete yöneticisi abilerimize şu mesajı veriyorduk. ‘’ Sadece Bandırma’’ Bu proje insanlar tarafından ilgiyle karşılandı, özellikle daha ufak çaplı amatör kuluplere de moral olduğunu gördük. 2 yılın sonunda hedefimize ulaştık. Dikkat çekmeyi başarmıştık ve artık yerel gazetelerde İstanbul takımlarının haberleri yer almıyor, alıyorsa da çok az sayıdaydı. Belki de kimse fark etmeden ve kimseyi kırmadan sadece doğru yere dikkat çekerek bir şeyleri değiştirmeyi başarmıştık.

Sporbandirma.com haber portalının faaliyetlerini durdurduktan sonra yine kurucusu olduğum ,10bucuk.net, Livatya Haber ve akabinde Bandırma Hakkında haber portalları ile Bandırma basın hayatında naçizane yer alıyordum . Sıradan haber yazmayı sevmezdim , yazdığımız bir haber ya da attığımız bir manşet mutlaka birilerini rahatsız ederdi. Basın savcısıyla tanışmam ve tehtit telefonları almam hep bu yıllara denk geldi. İlk Haber Gazetesinde rahmetli İhsan Abinin daveti üzerine kısa bir süre haber müdürlüğü yapmıştım. Tüm memleketin bildiği fakat yazılamayan bir taciz haberini servis ettiğimiz akşamı hiç bir zaman unutmadım. Sabah başımız belaya girecekti ama o gece rahat uyuyacaktık. Mekanı cennet olsun çok şey öğrendik ondan.

Bahsettiğim haber portallarına emek verirken bu mesleğin ne kadar zor olduğunu anladım ve gazete imtiyaz sahiplerini de tabiki. Beni tanımayanlar için yukarıda ki bilgileri paylaştıktan sonra sizlere artık Bandırma Şehir Gazetesi köşesinde yer alacağımın haberini paylaşmak istiyorum.

Bandırma Şehir Gazetesi imtiyaz sahibi İbrahim Aldemir’e ise büyük emekler verdiği gazetesinin kapılarını açtığı için sonsuz teşekkür ediyorum. Bana , zaman zaman Bandırma menfaatleri doğrultusunda çeşitli konulara değineceğim köşe yazılarımla Bandırma Şehir sayfalarında rastlayabilirsiniz.

 

Şimdilik hoşçakalın..

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.