ORHAN ZEKİ UNUTMAZ ADI ÇYDD’DE YAŞAYACAK

ORHAN ZEKİ UNUTMAZ ADI ÇYDD’DE YAŞAYACAK

ABONE OL
27 Eylül 2023 11:21
ORHAN ZEKİ UNUTMAZ ADI ÇYDD’DE YAŞAYACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Uzun yıllar yurtdışında yaşayan merhum mühendis Orhan Zeki Unutmaz tarafından ÇYDD’ne bağışlanan Çağdaş Etkinlik Merkezinin açılışı gerçekleşti. Açılışa ÇYDD Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, Belediye Başkanı Tolga Tosun, Orhan Zeki Unutmaz’ın ablası Mefhure Hanım,  CHP Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Akın ve Başkan yardımcısı Ozan Onur, ÇYDD Bandırma Şube başkanı Ece Başaran, ADD Başkanı Zeynep Yeşiltaş, CHP İlçe Başkanı Mehmet Atak, Denizcilik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Sarı, Dursun Mirza ve belediye meclis üyeleri katıldılar.

ÇYDD Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, “Bu binayı bize kazandıran kişi Orhan Zeki Unutmaz, fiziksel olarak aramızda yok ama bugün eminim ki Türkan Saylan hocamla birlikte bizi izliyor. Bandırma’nın çocuklarına ve kadınlarına büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün işaret ettiği muasır medeniyetler seviyesinde olabilmek için emek veren ÇYDD Bandırma Şubesi’nin fiziksel koşullarını sağladılar. Ruhları şad olsun. Efsane genel başkanımız Türkan Saylan, hep derdi ki eğitimli her kadının Atatürk Cumhuriyeti’ne borcu var. Ben ve ÇYDD’nin kurucuları, Atamıza borcumuzu ödemek için bu derneği kurduk. Ömrümüz yettikçe çalışıyoruz.   Derneğimizin 122 şubesi vardı. 6 Şubat’ta yaşadığımız deprem nedeniyle o bölgede enkaz altında kalan şubelerimizi geçici olarak kapatmak durumunda kaldık. Temsilciliğe dönüştürdük. Yaralarımızı sarar sarmaz yeniden o şubelerimiz çalışmaya devam edecekler.” dedi.

Bandırma Belediye Başkanı Av. Tolga Tosun, “Güzel bir açılış için bir aradayız. ÇYDD Bandırma Şubesi 25 senedir aktif bir şekilde Bandırma’daki öğrencilerin ve kız çocuklarının eğitimi için çalışan bir dernek. Biz de yerel yönetim olarak derneklerimizin her zaman yanındayız. Atatürkçü, çağdaş çocukları yetiştirmek için çalışan ÇYDD Bandırma Şubesi’nin yeni binası hayırlı uğurlu olsun.” dedi. ÇYDD Bandırma Şube Başkanı Ece Başaran açılış konuşmasında, “Bugüne kadar çok çalıştık. Şubemizi kısa sürede çok yüksek sayılarda burs veren bir konuma getirdik. 25 senedir bu ülkenin çocukları ve aydın geleceği için çalışıyoruz. Çok daha güzel işler yapacağımıza söz veriyorum.” diye konuştu.

Hazal Saraçoğlu, açılışa özel keman dinletisi gerçekleştirdi. Kurdele kesiminin ardından ÇYDD İlköğretim Ritim Grubu’nun, Fazıl Say 100. Yıl Marşı performansı gösterisi sergilendi.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.