KENTSEL DÖNÜŞÜM HAD SAFHADA AMA ALTYAPI ESKİ!

KENTSEL DÖNÜŞÜM HAD SAFHADA AMA ALTYAPI ESKİ!

ABONE OL
26 Mayıs 2024 13:50
KENTSEL DÖNÜŞÜM HAD SAFHADA AMA ALTYAPI ESKİ!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

600 Evler Mahallesi Muhtarı Müge Gökhan, kentsel dönüşümün en yoğun yaşanılan mahallerinden biri olduklarını belirterek bu da mahallemizin alt yapı sorunlarının artmasına neden oluyor dedi.

“10 YILDIR 600 EVLER MAHALLESİ’NDE OTURUYORUM”

31 Mart yerel seçimlerinde 600 Evler Muhtarı seçilen Müge Gökhan Şehir Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Cemal Vural Atabey’e mahallenin sorunlarını anlattı. Gökhan “ 10 yıldan bu yana 600 Evler Mahallesinde ikamet ediyorum. Geçtiğimiz seçimlerde Zeki Sertgöz ile yarışmış az bir oy farkıyla seçimleri kaybetmiştim. Ancak yine mahallemde duyarlı bir vatandaş gibi sorunları takip ettim. Bu dönem Zeki Abi aday olmayacağını açıklayınca Nur Hancıoğlu’nun teşviki ile tekrar aday oldum ve bu kez seçimleri kazanarak muhtar seçildim” dedi.

Muhtar Gökhan, “600 Evler Mahallesi Bandırma’nın kenar mahallerinden biri olduğu için geçmiş dönemlerde hizmetin az geldiği mahallelerden biri oldu. Son dönemde özellikle Konaktur ve Eti Maden işletmeleri tarafında yeni yapılaşma hız kazanınca 600 Evler Mahallesi Bandırma’da gözde mahallerinden biri olmaya başladı. Konaktur ve Eti Maden tarafındaki tek katlı binalar yıkılarak yerlerine çok katlı binalar yapılıyor. Bina katları ve binalarda yaşayan kişi sayıları artmasına karşın binaların alt yapıları aynı kalıyor. Böyle olunca zaten yetersiz olan alt yapılar iyice sorun olmaya başlıyor. Bu sorun kentsel dönüşümün olduğu diğer mahallelerde yaşandığını zannediyorum” diye konuştu.

YOLLARIMIZIN DURUMU KÖTÜ, ÇOCUK PARKIMIZ ESKİ

“Mahallemizin giriş ve çıkışları konusunda sıkıntıları var.” diyen Muhtar Gökhan, “Özellikle karşı yoldan gelen araçlar Liman AVM önünden dönmek zorunda kalıyorlar. Giriş için orta refüj çalışmalarının gerçekleştirilmesi yönünde taleplerimiz olacak. Bandırma’nın genel bir sorunu olan yollarımızın durumu oldukça kötü. Atatürk Caddesinde asfaltlama çalışması yapılmasını bekliyoruz. Yeşil alanlar mahallemizde az. Bu konuda yeşil alanların çoğalmasını istiyoruz. Çocuk Parkımız oldukça eskidi. Çocuk Parkımızın yenilenerek 2. Bir çocuk parkı ve bu park içinde kafe yapılması projemizi hayata geçirmek istiyoruz. İşe gidiş ve dönüş saatlerinde şehiriçi ulaşım araçları yetersiz kalıyor. Bu saatler aralığında 600 Evler için büyük otobüslerin çalışmasını ve mahalledeki durakların kapalı durak şekline getrilmesini Balıkesir Büyükşehir Belediyesine ilettik. Muhtarlık binamız çok eski. Diğer mahallelere yapılan yeni muhtarlık  binasını 600 Evler Mahallesi olarak istiyoruz. Ya da binamızın elden geçirilip yenilenmesini istiyoruz.”dedi.

BASKETBOL SAHASININ BAKIMI YAPILMALI

Son olarak 600 Evler Mahallesinde yapılmış olan açık basketbol sahaları için taleplerini dile getiren Muhtar Müge Gökhan “ Geçmiş dönemde mahallemize kazandırılan açık basketbol sahalarında akşam saatlerinde geçlerimiz basketbol oynuyor. Diğer saatlerde ise bu alan atıl vaziyette kalıyor. Açık basketbol sahasının üstü kapatılırsa 600 Evler Mahallesi çok amaçlı bir alana kavuşmuş olur. Haftanın bir günü pazarımız bu alana kurulur, düğünler ve toplantılar içinde kapalı alan uygun hale gelmiş olur. “ Dedi.

Cemal ATABEY

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.


HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.